Фото – СБУ
1 Анастасія Чайковська15 грудня 2024, 12:12
Розслідування корупційного скандалу за ймовірної участі посадовця районного ДСНС, вивело слідчих на Головний військовий клінічний госпіталь.
Про можливу участь працівника головного військового госпіталю відомо з ухвали Октябрського районного суду Полтави від 11 грудня.
Спільник у заробітку на ухилянтах
Слідчі Управління СБУ в Полтавській області встановили, що посадовець міг долучити працівника Національного військово-медичного клінічного центру до своєї схеми заробітку на незаконному перетині кордону. Вказана інформація підтверджена протоколом огляду мобільного телефону, який вилучили у працівника госпіталю.
У нового фігуранта арештували документи військовозобовʼязаних, які знайшли під час обшуку. Наразі тривають слідчі дії.
Вилучені під час обшуків документи Джерело – СБУ
Що відомо про схему, де фігурує працівник головного військового госпіталю
Правоохоронці викрили посадовця одного з підрозділів ДСНС області, який міг організувати схему ухилення від мобілізації.
З матеріалів справи відомо, що фігурант підшукував серед свого оточення людей, які хотіли уникнути військової служби. Ймовірно, зловмисник фабрикував клієнтам документи про наявність у них другої групи інвалідності без наявних на те підстав. Для цього він міг користуватися зв’язками серед посадовців ТЦК та СП, МСЕК, а також лікарів.
Завдяки таким документам чоловіки могли безперешкодно перетинати державний кордон України. Також посадовець, ймовірно, проводив інструктаж клієнтам, щодо використання підробок під час виїзду.
З матеріалів справи відомо, що вартість послуг посадовець оцінював у 20 тис. доларів США.
Під час обшуків за місцями роботи і проживання посадовця, правоохоронці вилучили документи із доказами протиправної діяльності, ксерокопії документів військовозобов’язаних та мобільний телефон.
Фігуранту повідомили про підозру у незаконному переправленні людей через державний кордон України. Тривають слідчі дії.
Підписуйся на ЗМІСТ у Telegram
Нагадаємо, керівниця евакуйованої до Полтави військово-лікарської комісії з Бахмута могла отримати 50 тис. грн за фейкову інвалідність замовникам. 25 вересня Октябрський районний суд Полтави суд відсторонив голову ВЛК від посади до 15 жовтня.
За даними слідства, посадовиця у травні могла отримати конверт з грошима та список з пʼяти людей, яким мала зробити висновки про інвалідність. Згодом, Міжрайонна МСЕК Бахмута у Полтаві підписала акт огляду медико-соціальною експертною комісією без номеру та дати. Згідно з висновками, чоловіки зі списку отримали третю групу інвалідності.