За інформацією правоохоронців посадовці вимагали за отримання інвалідності для ухилення від мобілізації від 8000 до 15 000 доларів США
25 жовтня Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області провели слідчі дії у КП «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи». Про подробиці обшуків офіційно не повідомляється. Однак, мотиви правоохоронців викладені в ухвалі Октябрського райсуду Полтави від 23 жовтня поточного року.
Слідчі клопотали суд про дозвіл на проведення обшуків в усіх МСЕК області в рамках кримінального провадження від 10 березня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 364 КК України.
Правоохоронці надали суду наступну інформацію:
До СУ ГУНП в Полтавській області з оперативного підрозділу надійшов рапорт про те, що посадові особи МСЕК та ВЛК в період воєнного стану налагодили злочинну схему з безпідставного зняття військовозобов’язаних з військового обліку та вносили неправдиві відомості щодо стану здоров’я осіб для визнання їх непридатними, зокрема до проходження військової служби. Ці особи отримували фіктивні інвалідності та уникали мобілізації в ЗСУ.
Достовірно встановлено, що службові особи КП Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» Полтавської обласної ради спільно з лікарями закладів охорони здоров’я Полтавської області розробили та на постійній основі здійснюють реалізацію цього протиправного плану.
За такі протиправні дії службові особи, як самостійно так і через посередників вимагають неправомірну вигоду у розмірі від 8000 до 15 000 доларів США.
Згідно інформації КП «Полтавський обласний центр медико-соціальної експертизи» від 14.10.2024 загальна кількість осіб чоловічої статі у віці від 25 до 60 років, яким визначено групу інвалідності у період 01.09.2023 по 01.10.2024, складає 4162 особи.
Окрім того в рамках кримінального провадження органом досудового розслідування було вилучено близько двох тисяч медико-експертних справ, з яких 1352 справи направлено для проведення експертизи до ЦМСЕК. На даний час ЦМСЕК після вивчення направлені справи повернуто із вказівками про допущені порушення під час проведення медико-соціальної експертизи, деяка частина висновків МСЕК скасована або ж встановлено не відповідність групи інвалідності та прийнято рішення про її зміну.
Таким чином в органу досудового розслідування наявні достатні підстави вважати, що службові особи КП «Полтавського обласного центру медико-соціальної експертизи Полтавської обласної ради» та його структурних підрозділів, можуть бути причетними до видачі фіктивних документів та внесення до офіційних документів недостовірних відомостей.
На підставі викладеного суд вирішив повністю задовольнити клопотання слідчого. Маючи цю ухвалу, слідчі розпочали обшуки у МСЕК та її структурних підрозділах.
Нагадаємо, що місяць тому проходили обшуки у голови полтавської МСЕК та якого підозрють в оформленні фіктивних довідок для жінок військовозобов’язаних за $9000.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»