0 Олександра Мотренко13 квітня 2025, 10:04
Відстежуємо причини оголошення повітряних тривог на Полтавщині 13 квітня.
Про причини загроз на Полтавщині повідомляють мапа повітряних тривог та Повітряні Сили ЗСУ.
10:13 – оголосили повітряну тривогу на Полтавщини. Існує загроза застосування балістичного озброєння з Курська, повідомили Повітряні Сили ЗСУ.
10:55 – відбій повітряної тривоги на Полтавщині.
13:24 – повітряна тривога на Полтавщини. Сирена лунає через існування загрози балістичного озброєння, повідомили Повітряні Сили ЗСУ.
ЗМІСТ писав, що за 2024 рік на Полтавщині зафіксували 169 ворожих обстрілів, що значно перевищує показники попередніх років. У 2022 році було 32 обстріли, а у 2023 році – 23.
Ворог найчастіше використовує дрони-камікадзе «Шахед» та «Герань-2», які оснащені уламково-фугасними або термобаричними боєголовками. Такі заряди створюють додаткову загрозу при вибуху.
ЗМІСТ писав, що протягом 2024 року піротехніків Полтавщини 34 рази залучали до знищення дронів типу «Гербера», «Герань» та «Шахед».
Як діяти, якщо ви знайшли уламки дронів чи ракет
Під час повітряної тривоги в області може працювати система протиповітряної оборони. Тому є ймовірність падіння уламків не тільки російських безпілотників чи ракет, а й зенітних керованих ракет, якими намагалися збити ворожу ціль. Людей, які знайшли уламки, просять не нехтувати безпекою та дотримуватися наступних правил.
ЗМІСТ писав, що протягом 2024 року піротехніків Полтавщини 34 рази залучали до знищення дронів типу «Гербера», «Герань» та «Шахед». Ситуація з виявленням вибухонебезпечних об’єктів залишається контрольованою. Підрозділи ДСНС продовжують нести службу в режимі підвищеної готовності, реагуючи на можливі загрози.
Після виявлення уламків дронів-камікадзе на місце виїжджає спеціаліст, який визначає рівень загрози. Далі працюють піротехніки та вибухотехніки, які або знищують боєприпас, або проводять його безпечне знешкодження.
Також ЗМІСТ писав, про роботу мобільних вогневих груп, які стоять на захисті Полтавщини. Воїни працюють цілодобово. Від початку й до завершення тривог, навіть коли мова йде про 10-15 годин поспіль, вони проводять у полі, перехоплюючи російські дрони. Звук повітряної тривоги вони сприймають як сигнал виїзду на позиції.
Репортаж із їхньої роботи дивіться у матеріалі ЗМІСТу за посиланням.
Discussion about this post