Завантажила і встановила мобільний застосунок фінансової установи, ставила лайки за перегляд відео, а в результаті потерпілі втратили власні кошти. Сума збитків сягає понад 230 тисяч гривень.
До Миколаївського райуправління поліції надійшло повідомлення від 35-річної місцевої мешканки про те, що вона стала жертвою шахраїв. Зі слів заявниці, на одній із платформ купівлі-продажу товарів вона розмістила оголошення про продаж своїх речей, і згодом через мессенджер їй зателефонувала «покупець», яка запропонувала викупити товар через послугу доставки цієї платформи. Отримавши у месенджері посилання, потерпіла перейшла та у подальшому встановила мобільний застосунок фінансової установи, клієнтом якої вона не була.
Через деякий час жінці передзвонив начебто співробітник банку та повідомив, що на її ім’я нараховані кредитні кошти у сумі 140 тисяч гривень. Після чого надійшло повідомлення з посиланням, що нібито для збереження коштів від шахраїв, потрібно їх переказати на інший рахунок. Як тільки-но жінка це зробила, її мобільний телефон перезавантажився і з пам’яті зникла вся інформація щодо спілкування із зловмисниками.
Про втрату 92 тисяч гривень до відділення поліції № 1 Миколаївського райуправління повідомила 33-річна мешканка обласного центру. Потерпіла розповіла, що в одній із соціальних мереж відгукнулась на пропозицію отримувати кошти за оцінювання відео на сайтах у вигляді лайків. Також “роботодавець” запропонував їй додатково перерахувати власні заощадження, щоб в подальшому збільшити виплати за виконану роботу. У такий спосіб зловмисники заволоділи грошовими коштами потерпілої у сумі майже 92 тисяч гривень, які вона переказала на рахунки шахраїв.
За вказаними фактами дізнавачі та слідчі поліції розпочали кримінальні провадження за ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство». Санкція статті передбачає до трьох років обмеження волі.
Поліцейські вкотре нагадують громадянам дотримуватись правил платіжної безпеки, щоб зберегти свої заощадження та не стати жертвою шахраїв:
– не переходьте за сумнівними гіперпосиланнями. Уважно переглядайте URL-адресу потрібного сайту – неточність навіть в один символ може свідчити, що ви опинилися на фішинговому ресурсі;
– при купівлі на платформі оголошень, обговорюйте деталі угоди тільки в чаті цієї платформи та не переходьте у сторонні месенджери. Туди зловмисники можуть надіслати фішингові посилання;
– купуйте товари та сплачуйте за них лише на перевірених ресурсах. Обирайте ті варіанти, у яких є гарантований обмін чи повернення придбаних товарів.
Також не довіряйте пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма – скоріше за все ви натрапили на шахраїв, не здійснюйте переказів коштів на невідомі рахунки.
Якщо ж ви стали жертвою шахрайських дій, негайно звертайтесь до найближчого відділення поліції або телефонуйте на спецлінію 102.
Відділ комунікації поліції Миколаївської області
Discussion about this post