(ФОТО: Соцмережі)
Прокуратура оскаржує у суді законність детального плану прибережної частини Миколаєва. Прокурори звернулись з позовом про визнання протиправним рішення Миколаївської міської ради.
Про це повідомляє відділ комунікації Миколаївської обласної прокуратури.
Цим рішенням було затверджено містобудівну документацію щодо частини території міста площею близько 200 гектарів, що обмежена вулицями Лазурною, Київською, Генерала Карпенка, Нікольською, Великою Морською та береговою лінією Бузького лиману.
Як зазначають прокурори, міська рада фактично змінила цільове призначення земельних ділянок площею близько 7 гектарів. Це – зони відпочинку загального користування мікрорайону “Леваневців” і Варварівського спуску.
Таким чином депутати надали законність забудові та створили умови для нового будівництва індивідуальних житлових будинків на цих територіях. При цьому протиправність зведення цій забудові встановлена численними судовими рішеннями за позовами прокурорів.
Крім того, у документі не визначено межі прибережної захисної смуги Бузького лиману. Це створює загрозу забруднення водойми, узбережжя та знищення навколоводних рослин і тварин.
До того ж зазначена містобудівна документація порушує законодавство щодо неврахування пропозицій громадськості.
Справа перебуває у провадженні Миколаївського окружного адміністративного суду.
Нещодавно навчальному закладу на Миколаївщині було повернуто 35,6 гектара землі вартістю майже 1 мільйон гривень. Після того, як Баштанська окружна прокуратура Миколаївської області заявила позов до суду про визнання недійсним договору про здійснення спільної діяльності, відповідач добровільно повернув навчальному закладу із незаконного користування земельну ділянку, яка була надана ліцею для навчально-дослідних цілей.
А прокурори Херсонщини домоглись повернення громаді земельної ділянки зі ставком вартістю 22 мільйони гривень, переданих в користування підприємцю без торгів. Встановлено, що органом місцевого самоврядування Таврійської громади на Херсонщині передано в оренду підприємцю земельну ділянку загальною площею 7,6 гектара.
Також Одеська обласна прокуратура в суді довела право держави на земельні ділянки лісового фонду загальною площею 521 гектар вартістю понад 19 мільярдів гривень. Всупереч вимогам законодавства, лісові землі передали під будівництво ставків для рибогосподарських потреб, культурно – оздоровчих, рекреаційних, спортивних і туристичних цілей.
Анна Бальчінос