Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.
Журналістка Фіртки поїхала у Погінський монастир Успіння Матері Божої, де поспілкувалася про його особливі традиції з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.
“У нас завжди є прощі та великі відпусти, це той час, коли можна у повноті скористати із Божої благодаті, завдяки участі в Божественній Літургії, завдячуючи Святим Тайнам Сповіді та Євхаристії, отриманні Повного відпусту через молитву в наміренні Святішого Отця.
Такі прощі та відпусти у нас є кожної першої неділі місяця о 12:00 — Урочиста Божественна Літургія, Суплікація, молебень до Погінської Богородиці, о 14:30 — Хресна дорога по відпустових стаціях на всій території, окроплення та благословення свяченою водою, опісля мирування”, — каже отець.
Зі слів священника, кожного місяця з 12 на 13 число в Погінському монастирі проходять нічні чування.
Чування розпочинаються кожного 12 числа о 21:00 год Божественною Літургією, тривають усю ніч і на ранок 13 числа завершуються теж Божественною Літургією о 4:00 год.
“А ще є унікальна проща — Проща Вервиця, вона має статус Міжнародної прощі, коли з’їжджаються всі ті, хто моляться на вервиці. Цьогоріч ця проща відбудеться 21-22 вересня”, — додає Антоній.
Більше читайте у матеріалі: «Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
“Кличе кожного з нас”: монахиня з Івано-Франківщини про рішення присвятити життя Богу
Духовні та практичні виклики під час війни: розмова із сестрою Згромадження Пресвятої Родини у Гошеві (ФОТО)
Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)
Дошлюбні статеві стосунки: монах з Івано-Франківщини пояснив, чому церква не допускає їх