Фото – Полтавська ОВА
0 Яніна Мурдза30 грудня 2023, 18:12
Нове медичне обладнання передали трьом реабілітаційним центрам на Полтавщині.
Про реабілітаційні центри, які отримали обладнання, повідомили в Полтавській обласній військовій адміністрації 30 грудня. Йдеться про 12 одиниць роботизованих систем та пристроїв для реабілітації.
Обладнання використають для медичної реабілітації дітей та дорослих. Зокрема медичну техніку залучать для відновлення військових після травм і поранень.
Реабілітація в Полтаві
У Полтаві працює центр реабілітації на базі обласної лікарні імені Скліфосовського. Більшість його пацієнтів – захисники, які зазнали травм на фронті.
Центр розрахований на 30 стаціонарних ліжок. Окрім лікування в стаціонарі, допомогу надають амбулаторно за електронними направленнями від лікаря.
Раніше в Центрі займалися тільки реабілітацією хворих у гострому періоді, нині ж допомогу надають усім, хто цьому потребує. У закладі працюють лікарі фізичної та реабілітаційної медицини, ерготерапевти, фізичні терапевти, асистенти фізичних терапевтів, психологи, масажисти, сестри медичні, молодші медичні сестри.
У Центрі запровадили ранню реабілітацію для військових, яку розпочинають під час перебування пацієнтів у відділеннях гострих станів або навіть у відділенні інтенсивної терапії. Після гострого періоду з ними працює лікар фізичної та реабілітаційної медицини, який координує роботу реабілітаційної команди.
Для Центру реабілітації закупили обладнання на 60 млн грн. Зокрема придбали роботизований ортез із біговою доріжкою, який навчає пацієнта ходити або допомагає покращити навички ходьби після травм хребта або інсультів. Апарат відтворює фізіологічно правильну ходьбу, змушуючи працювати м’язи, які раніше не були задіяні.
Для реабілітації пацієнтів використовуватимуть також програмований екзоскелет, що являє собою зовнішній каркас, який допомагає людям з інвалідністю переміщувати своє тіло. Датчики апарату на шкірі відстежують зміни в електричних сигналах організму і задіюють механічні елементи екзоскелета, коли людина намагається поворушити кінцівками.
Під час повномасштабної війни потреба у фізичній та психологічній реабілітації воїнів стоїть особливо гостро. Чинні військовослужбовці та демобілізовані потребують допомоги, аби відновлювати здоров’я, не втрачати зв’язку з суспільством та мати змогу самореалізуватися.
Реабілітація у центрі «Ветеран»
Медична реабілітація належить до ключових складових реінтеграції захисників. Одним із місць її реалізації на Полтавщині є центр «Ветеран». Зараз там повністю оновлюють реабілітаційне відділення, спроєктоване з дотриманням вимог інклюзивності.
З липня цьогоріч центр працює в складі обласної лікарні імені Скліфосовського. Заклад має 110 ліжок, майже половина з яких припадає на реабілітаційне відділення:
- 50 – у центрі відновного лікування з неврологічними ліжками;
- 20 – у терапевтичному відділенні;
- 40 – у паліативному відділенні з хірургічними ліжками.
У закладі для ветеранів працює мультидисциплінарна команда, яка займається реабілітацією пацієнтів. До неї входять лікарі фізично-реабілітаційної медицини та спеціалісти з реабілітації. Також за потреби залучають фахівців, яких індивідуально потребують хворі.
Як центр «Ветеран» допомагає відновленню військових, читайте тут.
Discussion about this post