Чат-бот OpenAI зі штучним інтелектом (ШІ) ChatGPT був представлений нічого не підозрюючій громадськості рівно рік тому. Він швидко став додатком, який розвивався найшвидше, наприкінці другого місяця його отримало 100 мільйонів користувачів. Сьогодні він доступний понад мільярду людей через пошук Microsoft Bing, Skype і Snapchat, і, за прогнозами, OpenAI отримуватиме понад 1 мільярд доларів США щорічного доходу.
Ми ніколи раніше не бачили, щоб технологія розгорталася так швидко. Минуло близько десяти років, перш ніж більшість людей почали користуватися Інтернетом. Але цього разу сантехніка вже була на місці.
У результаті вплив ChatGPT вийшов далеко за межі написання віршів про відставку Керол у стилі Шекспіра. Це дало багатьом людям можливість відчути наше майбутнє, засноване на штучному інтелекті. Ось п’ять способів, як ця технологія змінила світ.
1. Безпека ШІ
ChatGPT змусив уряди в усьому світі розуміти, що штучний інтелект створює значні виклики — не лише економічні, але й соціальні та життєві. Президент Сполучених Штатів Джо Байден катапультував США в авангарді регулювання штучного інтелекту завдяки президентському указу, який встановлює нові стандарти безпеки та захисту штучного інтелекту. Він має на меті покращити справедливість і громадянські права, а також сприяти інноваціям і конкуренції, а також американському лідерству в області ШІ.
Невдовзі Сполучене Королівство провело перший в історії міжурядовий саміт із безпеки штучного інтелекту в Блетчлі-парку — місці, де під час Другої світової війни народився комп’ютер, щоб зламати німецький код Enigma.
А нещодавно Європейський Союз, схоже, жертвував своєю ранньою лідерською позицією в регулюванні штучного інтелекту, намагаючись адаптувати свій закон про штучний інтелект до потенційних загроз, створених передовими моделями, такими як ChatGPT.
Незважаючи на те, що Австралія продовжує відставати в плані регулювання та інвестицій, країни в усьому світі все більше спрямовують свої гроші, час і увагу на розв’язання цієї проблеми, яка п’ять років тому не приходила в голову більшості людей.
2. Безпека роботи
До ChatGPT, можливо, найбільше боялися приходу роботів автомобільні та інші робочі. ChatGPT та інші генеративні інструменти ШІ змінили цю розмову.
Білі комірці, такі як графічні дизайнери та юристи, тепер також почали турбуватися про свою роботу. Одне нещодавнє дослідження онлайн-ринку вакансій показало, що з моменту запуску ChatGPT заробітки за написання та редагування впали більш ніж на 10%. Велика економіка може бути канаркою у цій вугільній шахті. Існує величезна невизначеність щодо того, чи штучний інтелект знищує більше робочих місць, ніж створює. Але одне можна сказати точно: штучний інтелект значно вплине на нашу роботу.
3. Смерть есе
Освітній сектор з певною ворожістю відреагував на появу ChatGPT, багато шкіл і освітні органи негайно заборонили його використання. Якщо ChatGPT зможе писати есе, що буде з домашнім завданням?
Звичайно, ми не просимо людей писати есе, тому що їх бракує чи навіть тому, що цього вимагає багато робіт. Ми просимо їх написати есе, оскільки це вимагає дослідницьких навичок, покращення навичок спілкування, критичного мислення та знання предметної галузі. Незалежно від того, що пропонує ChatGPT, ці навички все одно будуть потрібні, навіть якщо ми будемо витрачати менше часу на їх розвиток.
І не тільки школярі обманюють ШІ. Раніше цього року суддя США оштрафував двох юристів і юридичну фірму на $5000 за судову заяву, написану за допомогою ChatGPT, яка містила вигадані юридичні цитати.
Я уявляю, що це болі росту. Освіта — це сфера, в якій ШІ може багато чого запропонувати. Великі мовні моделі, такі як ChatGPT, можуть, наприклад, бути налаштовані на чудових викладачів Сократа. Інтелектуальні системи навчання можуть бути нескінченно терплячими, створюючи точно націлені запитання для повторення.
4. Хаос з авторським правом
Це особисте. Автори з усього світу були обурені, виявивши, що багато великих мовних моделей, таких як ChatGPT, навчалися на сотнях тисяч книг, завантажених з Інтернету без їхньої згоди.
Причина, чому моделі штучного інтелекту можуть вільно спілкуватися про все, від штучного інтелекту до зоології, полягає в тому, що вони навчаються книжками про все, від штучного інтелекту до зоології. Книги про ШІ включають мої власні книги про ШІ, захищені авторським правом.
Я не втрачаю іронії, що книги професора ШІ про ШІ суперечливо використовуються для навчання ШІ. Зараз у США розглядаються численні колективні позови, щоб визначити, чи є це порушенням законів про авторське право. Користувачі ChatGPT навіть вказали на приклади, коли чат-боти генерували цілі фрагменти тексту, дослівно взяті з книг, захищених авторським правом.
5. Misinformation and disinformation
У короткостроковій перспективі одна проблема, яка мене найбільше хвилює, — це використання генеративних інструментів ШІ, таких як ChatGPT, для створення дезінформації та дезінформації. Це занепокоєння виходить за межі синтетичного тексту, а також підробляє аудіо та відео, які неможливо відрізнити від справжніх. Банк уже пограбували за допомогою клонованих голосів, згенерованих ШІ.
Вибори також тепер під загрозою. Deepfakes зіграли нещасливу роль у виборчій кампанії до словацького парламенту 2023 року. За два дні до виборів фейковий аудіозапис про фальсифікації виборів, у якому нібито фігурували відомий журналіст незалежної новинної платформи та голова партії Прогресивна Словаччина, охопив тисячі користувачів соціальних мереж. Коментатори припускають, що такий фейковий контент може істотно вплинути на результати виборів.
За даними The Economist, понад чотири мільярди людей запропонують проголосувати на різних виборах наступного року. Що станеться на таких виборах, коли ми поєднаємо охоплення соціальних медіа з силою та переконливістю фейкового контенту, створеного ШІ? Чи викличе це хвилю дезінформації та дезінформації в наших і без того крихких демократіях?
Важко передбачити, що буде наступного року. Але якщо 2023 рік є чимось іншим, я пропоную пристебнутись.