За новим календарем Різдво Івана Хрестителя християни відзначатимуть 24 червня.
Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
Зі слів священника, Івана Купала — це знову ж таки народна назва. У церковному календарі — це, звісно, Різдво (народження) Івана Хрестителя. До слова, відзначаємо 24 червня.
“Відомо, що Купало чи Купайло — слов’янський міфологічний персонаж, пов’язаний із святкуванням літнього сонцестояння (дня Купали). В уявленні слов’ян Купало — покровитель шлюбу, кохання, продовження роду: походження від слова “купа” (поєднання статей). У часі святкування Купала вогонь і воду вважали засобами очищення.
Також люди давнини практикували магію народних обрядів. Бачив, з яким розмахом Купала (Йонінес) святкують, наприклад, у Литві на державному рівні. Поклоніння природі, культ вогню, предвіщення майбутнього — це з області язичництва.
Дехто ще вірить, що в ніч на Купала цвіте папороть, але це ще один міф. З погляду ботаніки папороть ніколи не цвіте. Ця помилкова думка виникла у давнину через сяйво світлячків”, — зауважує священник.
Як наголошує монах, свідомі християни (послідовники Спасителя) акцентують свою увагу саме на особі святого Івана Хрестителя, який раніше вказував на правдивого Месію, закликаючи народ до покаяння за скоєні гріхи, та не вдаються до язичницьких практик у парі з розпустою.
“Також переконані, що очищуються насамперед через святі таїнства, зокрема тайну сповіді, і що будь-яка магія (ворожба) вилазить боком, адже є диявольського походження.
Тому Христова Церква, як добра матір, не радить своїм дітям вдаватися до гріхів, зокрема проти 1–ої Божої заповіді”, — резюмував Миколай Микосовський.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Проща за українських воїнів: паломники молилися на Ясній Горі в Гошеві
Одержима злим духом дівчина, чудотворна ікона та війна: розмова із монахом Василіанського монастиря, що на Ясній Горі у Гошеві (ФОТО)
«Коли на тебе нападають — захищати потрібно на усіх фронтах», — отець Антоній Яремчук про роль церкви під час війни
“Відкриття Господом Своєї триєдиної сутності”: яке значення має свято Трійці