This article also available in English
840
ФОТО: ШІ
Суд у Миколаєві продовжив строк процесуальних обов’язків підозрюваному у шахрайстві на понад 1,3 мільйона гривень. Фігурант заволодів коштами фірми, обіцяючи продати сільгосппродукцію, якою в нього не було.
Центральний районний суд Миколаєва ухвалив рішення про продовження строку процесуальних обов’язків підозрюваному в шахрайстві. Фігурант справи – мешканець Казанківського району Миколаївської області, якого звинувачують у заволодінні чужими коштами шляхом обману.
За матеріалами слідства, підозрюваний, використовуючи статус бенефіціарного власника товариства “ЕК Викеркаар”, організував злочинну схему для заволодіння коштами іншого підприємства – ТОВ “Венол Групп”. Він запропонував представнику компанії купівлю 100 тонн насіння соняшнику за 1,3 мільйона гривень, хоча фактично не мав цієї продукції.
Для легалізації угоди зловмисник надіслав електронний проєкт договору постачання, у якому продавцем зазначалося ТОВ “СМА ЛОДЖИСТИК”. При цьому керівник цієї компанії не був обізнаний про шахрайську діяльність. Згідно з договором, покупець мав перерахувати кошти на банківські рахунки, що фактично були підконтрольні підозрюваному.
Після здійснення платежів у лютому 2024 року гроші були списані на користь приватного виконавця, який стягував борг ТОВ “СМА ЛОДЖИСТИК” перед компанією підозрюваного. У результаті фінансової махінації 1,3 мільйона фактично опинилися у розпорядженні “ЕК Викеркаар”, а “Венол Групп” так і не отримала товар.
Суд визнав підозрюваного винним у заволодінні чужими коштами в особливо великому розмірі (ч. 5 ст. 190 КК України). Оскільки справа ще перебуває на стадії досудового розслідування, прокуратура подала клопотання про продовження строку процесуальних обов’язків, яке суд задовольнив.
Судова ухвала передбачає, що підозрюваний зобов’язаний:
- не покидати місце проживання без дозволу слідчого;
- з’являтися на допити за першою вимогою;
- не спілкуватися зі свідками у справі;
- не змінювати місце реєстрації або проживання без погодження з правоохоронними органами.
Ці обов’язки продовжено до 9 березня 2025 року. Правоохоронці продовжують розслідування, аби з’ясувати всі деталі фінансової афери та встановити інших можливих учасників злочинної схеми.
Нещодавно у Миколаївській області посадовця запідозрили у привласненні бюджетних коштів, виділених на ремонт укриття місцевого ліцею. Суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Також суд відмовив у задоволенні клопотання про скасування арешту майна у справі щодо розкрадання бюджетних коштів. Йдеться про незаконну виплату заробітної плати працівнику комунального підприємства, який фактично там не працював.
В Україні зафіксовано зменшення кількості справ, пов’язаних із шахрайством. У 2024 році було відкрито понад 60 тисяч кримінальних проваджень, проте до судового розгляду доходить лише кожне четверте з них.
Анна Бальчінос