До продажу ділки пропонували підробки посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, посвідки на право перебування іноземців на території України тощо. Правоохоронці задокументували виготовлення кількох сотень фальшивих документів на понад 1,6 млн грн незаконного прибутку. Організатору підпільної «поліграфії» та його двом спільникам повідомлено про підозри. Їм загрожує до п’яти років за ґратами.
Оперативники управління стратегічних розслідувань у Хмельницькій області спільно зі слідчими слідчого управління обласної поліції встановили, що 29-річний мешканець Хмельницького налагодив діяльність організованої злочинної групи, члени якої «спеціалізувалася» на виготовленні підроблених документів.
«Друкарні» обладнали в орендованих офісних приміщеннях на території обласного центру. Відповідно до розподілених ролей, кожен учасник угруповання відповідав за довірений йому напрямок: придбання заготовок документів, адміністрування телеграм-каналу та інших інтернет-платформ, куди надходили замовлення від «клієнтів», створення віртуальних гаманців для розрахунку та безпосередньо виготовлення та відправка підробок.
Готові «офіційні» папірці надсилалися поштою. Для цього один з учасників угруповання попередньо обирав так званих «жертв» серед підприємців, від імені яких надсилав замовлення «клієнтам».
До продажу ділки пропонували підробки посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, посвідки на право перебування іноземців на території України тощо. Серед іншого фальшиві документи використовувалися чоловіками призовного віку для незаконного перетину державного кордону, що давало їм змогу ухилитися від мобілізації та проходження військової служби в ЗСУ.
Під час слідства встановлено, що «тираж» підробок становив від 500 до 1000 одиниць на місяць. Вартість однієї фіктивної довідки з голографічними захисними елементами починалася від 8 000 гривень.
Для виведення отриманих злочинним шляхом коштів, фігуранти підшукували осіб, які за винагороду надавали їм власні банківські рахунки. Лідер угруповання розподіляв «зароблене» між усіма учасниками злочинної групи.
Правоохоронці задокументували виготовлення кількох сотень фальшивих документів на загальну суму понад 1,6 млн грн незаконного прибутку.
27 червня поліцейські за силової підтримки спецпідрозділу «КОРД» провели 37 санкціонованих обшуків за місцями проживання фігурантів та в орендованих під друкарські цехи приміщеннях на території Київської та Хмельницької областей. Правоохоронці вилучили майже 1,2 млн грн у різній валюті, спеціалізоване обладнання для виготовлення підробок, банківські картки, квитанції поштових перевізників, незаповнені бланки «офіційних» документів, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та «чорнові» записи.
Організатору «схеми» та двом його спільникам повідомили про підозру за фактом підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збуту чи використання підроблених документів, печаток, штампів (ч. 3 ст. 28 ч. ч. 1, 3 ст. 358 Кримінального кодексу України). Наразі тривають слідчо-оперативні дії для встановлення повного кола причетних до протиправної діяльності осіб з метою притягнення їх до відповідальності.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Хмельницька спеціалізована прокуратура у сфері оборони Західного регіону.
Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України
Відео
Фотогалерея
View the embedded image gallery online at:
https://shepetivka.com.ua/novyny/kryminal/15201-shchomisiatsia-vyhotovlialy-do-tysiachi-pidroblenykh-dokumentiv-na-khmelnychchyni-likviduvaly-diialnist-orhanizovanoi-zlochynnoi-hrupy.html#sigProId85a06272dd