Крайні два дні в Івано-Франківську зменшилась кількість повідомлень про нібито замінування в навчальних закладах.
Втім, сьогодні вранці (8 лютого — ред.) до правоохоронців знову надійшли чергові повідомлення про замінування.
Про це в етері «Західного полюсу» розповів міський голова Руслан Марцінків, пише Фіртка.
«Це — робота правоохоронних органів. На жаль, тих, хто може перевіряти такі повідомлення не так вже й багато, адже чимала кількість правоохоронців, які займаються розмінуванням, сьогодні залучені до робіт в інших регіонах України.
До речі, хочу закликати реагувати на це. Тому що може 300 разів таке повідомлення не підтвердитись, а один раз — бути реальною небезпекою», — додав Марцінків.
Хто надсилає повідомлення про замінування, поліцейські з’ясовують. Поліціянти пояснили: не реагувати на звернення про мінування правоохоронці не можуть.
Так, після отримання повідомлення про нібито замінування, до навчальних закладів одразу виїжджають вибухотехнічні служби, кінологи та слідчо-оперативна група.
Приміщення ретельно перевіряють.
За всіма фактами проводять досудові розслідування за ч. 1 ст. 259 ККУ (передбачає завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, — карається позбавленням волі на строк від двох до шести років).
Крім того, відповідальність за подібний злочин передбачена ч. 1 ст. 258 ККУ. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна. За повторний такий вчинок людині загрожує від семи до дванадцяти років ув’язнення з конфіскацією майна.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Через часті повідомлення про мінування: в Івано-Франківську майже десять шкіл перейшли на дистанційне навчання
“Замінування” шкіл в Івано-Франківську. Поліція та освітяни вирішують, як протидіяти анонімним повідомленням