265
Фото: Слово і діло
Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення примусово доставити свідка на засідання у справі колишнього начальника ГУНП в Одеській області Дмитра Головіна та двох інших осіб. Їх обвинувачують у контрабанді контрафактних цигарок на суму понад 13 млн грн.
Як повідомили у виданні “Слово і діло”, суд визнав причини неявки свідка неповажними та постановив, що його потрібно доставити на засідання. ВАКС зазначив, що свідок має бути присутнім у суді для надання показань у справі, яку розслідує НАБУ за участі САП.
Згідно з даними слідства, у листопаді 2017 року правоохоронці провели обшук у Одеському морському торговельному порту, де виявили 3,6 млн пачок цигарок, призначених для транзиту. Після вилучення цигарки були збережені на складі в Одесі, що дозволило їм потрапити в Україну без відповідного митного оформлення.
Слідство стверджує, що планувалося скласти фіктивний акт знищення товару та продати цигарки в Україні через інтернет або переправити їх до Європи. Однак у 2018 році Генеральна прокуратура передала цю справу до Одеської поліції, але, замість Слідчого управління ГУНП в Одеській області, справа потрапила до іншого підрозділу.
За даними прокурорів, колишній очільник Головного управління Нацполіції в Одеській області Дмитро Головін разом зі своїм заступником Костянтином Гейком розробили новий план для привласнення вилучених цигарок. До змови були залучені місцевий бізнесмен Олександр Чудаков і ще низка невстановлених осіб. За задумом, цигарки мали бути передані на зберігання підприємству, яке контролював Чудаков. Таким підприємством стало ТОВ “Агат-2016”, де керівником значився Валерій Капітанчук. Останній наразі переховується за кордоном, але йому заочно оголошено підозру, і Вищий антикорупційний суд дозволив проводити заочне розслідування щодо нього.
Заступник Головіна підписав договір зі зберігання речових доказів із ТОВ “Агат-2016”. Тим часом Головін дав наказ своїм підлеглим перевезти вилучені цигарки на склад цього підприємства. Для виконання плану він надав слідчим контактний номер Чудакова, представивши його як працівника Служби безпеки України, який мав контролювати процес транспортування товару. У вересні 2018 року цигарки зникли зі складу. Частину з них продавали через інтернет, а решту переправили до Європи.
Згодом власник ТОВ “Агат-2016” змінився. За офіційними документами, підприємство було продане за 1,5 млн грн, але фактично новий власник Геннадій Прохоров придбав його лише за 100 доларів. За оцінками слідства, реалізація цієї схеми завдала збитків власникам вилучених цигарок на суму понад 13,46 млн грн
Ірина Глухова