(Фото: Еспресо.TV)
Суддя, який мав розглядати апеляційну скаргу прокурора Приморської окружної прокуратури на оправдальний вирок Приморського районного суду стосовно голови Фонтанської селищної ради Наталії Крупиці, яку обвинувачували у привласненні коштів та службовому підробленні невинною, взяв самовідвід.
В ухвалі зазначається, що суддю було обрали автоматизованим розподілом, повідомляє видання “Антикорупційний вимір”.
Однак, він розглядати справу не може, бо вже брав участь у розгляді на етапі досудового розслідування. Тож не має права брати участі у цьому ж провадженні в суді апеляційної інстанції.
Приморський суд Одеси визнав чинну голову Фонтанської селищної ради Наталю Крупицю, яку обвинувачували у привласненні коштів та службовому підробленні невинною.
Судді вирішили, що обвинувачення не зуміло довести що в її діянні є склад кримінальних правопорушень. Через це ж суд визнав невинним Галіба Тахмаз-Огли Асадова — екскерівника ТОВ “Енергоремонт та інжиніринг”.
Політикиню та посадовця ТОВ обвинувачували в тому, що вони привласнили кошти під час проведення берегозміцнювальних робіт у селі Крижанівка в районі вулиці Приморська у 2010 році. Річ у тім, що тоді Наталія Крупиця саме очолювала сільську раду Крижанівки.
Пізніше з матеріалів справи стало відомо, що сума збитків насправді сягала понад 4,96 мільйона гривень. Йшлося про берегоукріплення, замовлене сільрадою ще у 2012 році. Роботи виконувало ТОВ “Енергоремонт та інжиніринг”.
Виконувач обов’язків прокурора області Олег Жученко у 2016 році повідомляв, що Наталія Крупиця у змові зі службовцями підрядної організації, користуючись службовою недбалістю інженера з технічного нагляду Романа Турбіша, внесли до офіційних документів неправдиві відомості про виконання берегоукріплювальних робіт вздовж Чорного моря. Самі будівельні роботи в повному обсязі виконані не були.
Відомо, що інженера з технагляду Романа Турбіша раніше притягли до відповідальності. Його засудили на два роки позбавлення волі та позбавили права займатися діяльністю з технічного нагляду на один рік. Однак через угоду зі слідством чоловік отримав випробувальний термін в один рік.
Через недбалість Романа Турбіша, який не перевірив виконання робіт, сільрада заплатила ТОВ “Енергоремонт та інжиніринг” 9,7 мільйона гривень. В той час як експертиза показала завищення обсягів робіт на 2,7 мільйона.
В жовтні 2016 року Приморський суд обрав Наталі Крупиці запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. За два місяці її усунули з посади голови сільради, але дозволили вийти під заставу в 1,5 мільйона гривень.
Кирило Бойко