Джерело – slovoidilo.ua
0 Альбіна Ковпак14 серпня 2024, 16:08
У двох районах Полтавщини 12 та 13 серпня сталися пожежі. Горіли поклади торфу та лісовий масив.
Про торф та ліс відомо з оперативної довідки ДСНС Полтавщини за 13 серпня.
Цього дня о 9:05 рятувальники отримали повідомлення про пожежу торфовища поблизу села Вишняки у Хорольській громаді. Вогонь знищив поверхневі поклади торфу на площі 0,5 га. На місце події виїжджали одне відділення підрозділу рятувальників та допоміжної техніки СВК «Багачанський». 14 серпня пожежу продовжили гасити.
Днем раніше, 12 серпня о 19:17, у ДСНС стало відомо про загорання у лісовому масиві у Верхолах Полтавської громади. Пожежа знищила лісову підстилку на площі 0,3 га. На місце події виїжджали чотири відділення ДСНС, залучали також техніку Чалівського лісництва.
Торф’яні пожежі провокують розвиток низової лісової пожежі. Вогонь заглиблюється у шар торфу біля стовбурів дерев, корені дерев падають і утворюють завали.
Горіння торфу відбувається без полум’я і повільно. Такі пожежі відзначаються тим, що їх майже неможливо згасити.
Торф’яні пожежі небезпечні раптовими проривами вогню з під землі й тим, що їх край не завжди помітний. Визначити таку пожежу можна лише за характерним запахом гарі, місцями з-під землі також просочується дим, а сама земля гаряча.
Температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів. Це створює проблеми з гасінням. Крім того, торф вигоряє зсередини, утворюючи порожнини, в які можна провалитися й згоріти. Що, в свою чергу, також створює додаткові проблеми для рятувальних служб.
Наслідки торф’яної пожежі можуть бути дуже небезпечними, оскільки забруднюють повітря. В атмосферу виділяється значна кількість диму та токсичних газів, «парникові» хімічно активні гази, органічні сполуки тощо. Людям, які живуть поряд з торфовищем яке горить, загрожує інтоксикація.