Фото ЗМІСТу
0 Анастасія Татаренко18 грудня 2024, 08:12
Відстежуємо причини тривог на Полтавщині.
08:52 – повітряна тривога на Полтавщині. Існує загроза застосування балістичного озброєння з півдня.
Мапа тривог: через балістику на Полтавщині оголошена тривога
9:22 – відбій загрози.
10:35 – повітряна тривога на Полтавщині. Повітряні Сиди повідомили про загрозу застосування балістичного озброєння в областях, де оголошена тривога.
Мапа тривог: на Полтавщині оголошена тривога через загрозу балістики
10:47 – відбій загрози для області.
11:51 – тривога на Полтавщині. Повітряні Сили повідомляють про загрозу балістики для регіону.
Мапа тривог
12:03 – відбій повітряної тривоги.
13:26 – повітряна тривога на Полтавщині. Ворожий БпЛА з Дніпропетровщини на Полтавщину. 13:52 – Повітряні Сили повідомили про ворожий БпЛА з півдня у напрямку Полтави.
ЗМІСТ писав, що у ніч на 17 грудня небо над Полтавщиною, Сумщиною та Чернігівщиною було неспокійним. Російські ударні дрони неодноразово перетинали повітряний простір, змінюючи напрямки.
Після третьої години ночі дрони наблизилися до південного сходу Чернігівщини. Їхні маршрути постійно змінювалися, що ускладнює роботу ППО. Полтавщина залишалася однією з «ключових зон» уваги окупантів.
Підписуйся на ЗМІСТ у Telegram
Тривога на Полтавщині: як діяти, якщо бачите збитий дрон
Навіть збиті «Шахеди» лишаються небезпечними. Вони можуть містити нерозірвані боєприпаси й реагувати на кроки поблизу через спеціальні датчики. Через це до них не можна наближатися.
Уламки дронів забруднюють довкілля, тож якщо людина пораниться гострими краями «Шахеда», можливе інфікування. Їх не можна забирати як трофеї, металолом чи зберігати вдома через токсичність матеріалів та можливу вибухову загрозу.
ЗМІСТ писав, що безпілотники, які саджають на території області можуть бути небезпечними. Оскільки росіяни встановлюють на них датчики цілі, які спрацьовують, коли до них наближається людина. Після цього відбувається вибух, а людина може залишитися без кінцівок чи загинути.
Заступник начальника вибухотехнічної служби поліції на Полтавщині Артем Бондаренко радить не наближатися до безпілотників та негайно викликати фахівців, які знешкодять пастку. Такі дрони часто трапляються у полі, лісі, лісосмугах, пляжі тощо.