6 листопада у Полтаві на вул. Семена Антонця (Балакіна), 24 запрацювали соціально-реабілітаційний центр «ДоВіра» для осіб старшого віку та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), а також медичний центр «Здорова родина» БФ «Карітас Полтава». Ці заклади створені на базі раніше аварійного приміщення та повністю відновлені завдяки фінансової підтримки Карітас Люксембург та Карітас Австрія.
За інформацією пресслужби Полтавської міськради, у раніше аварійному приміщенні виконане комплексне утеплення, посилення конструкцій стін, оновлення перегородок, стелі та підлоги, заміну систем водопостачання, каналізації й опалення, а також внутрішнє оздоблення та підключення до комунікацій. Центр оснащений технікою, меблями і необхідним обладнанням для якісного обслуговування відвідувачів.
Соціально-реабілітаційний центр «ДоВіра» надає підтримку ВПО та людям похилого віку, пропонуючи гаряче харчування, гігієнічні засоби, психоемоційну підтримку, базові реабілітаційні послуги, соціальний супровід, змістовне дозвілля та освітні заходи. Соціальні працівники консультують ВПО щодо нагальних кризових питань, забезпечують соціальний і правовий супровід. Працівник центру з медичною освітою проводить заняття з лікувальної фізкультури, скандинавської ходи та фізичної реабілітації. Центр також оснащений соляною кімнатою для оздоровлення та психоемоційного розвантаження, а психолог проводить групові заняття з інтеграції та психокорекції. Їдальня закладу забезпечує щоденне гаряче харчування для вразливих категорій населення Полтави та ВПО, а у вітальні проходять зустрічі хобі-клубів.
У цьому ж приміщенні відкрили і медичний центр «Здорова родина» БФ «Карітас Полтава», що фінансується партнерами з нідерландської організації Cordaid.
Цей медичний центр – заклад охорони здоров’я (аналогічний Центрам первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД), який створюється з метою забезпечення потреб населення у первинній медичній допомозі з урахувнням індивідуальних потреб та проблем кожного пацієнта.
Центр впроваджує комплексний підхід до задоволення соціальних, медичних, психологічних і духовних потреб населення. Послуги можна отримати безкоштовно після підписання декларації із сімейним лікарем. До переліку послуг входять: консультації сімейного лікаря, скринінг і діагностика, лабораторні дослідження, фізіотерапевтичні процедури.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»