- Фото: поліції
- 29 квітня, 2024 14:36
За період з 22 по 28 квітня випадки залишення неповнолітніми місця проживання, невчасного повернення додому або втрати зв’язку з рідними були зафіксовані у всіх чотирьох районах області. На щастя, ніхто з дітей не став об’єктом злочинних посягань. Поліцейські проводять з родинами відповідну профілактичну роботу.
Про це інформує поліція Житомирської області.
Як повідомила керівниця відділу ювенальної превенції Управління превентивної діяльності ГУНП області Наталія Гончарук, наймолодшому розшукуваному було 5 років, найстаршому – 17.
“Так, днями до Житомирського райуправління поліції звернулась жителька обласного центру із заявою про те, що її 17-річний син пішов з дому, ймовірно перебуває в іншому регіоні країни та не виходить на зв’язок. Ювенальні поліцейські з’ясували, що хлопець дійсно перебуває у м. Дніпро. Юнак знайшов роботу та поїхав працювати, однак згоди щодо цього питання у сім’ї не досягли. Відтак житомирські поліцейські переконали хлопця повернутися додому та доставили його до місця проживання. Ювенальні інспектори роз’яснили родині, як саме законодавчо врегульовані питання працевлаштування неповнолітніх, аби надалі не виникало непорозумінь та кризових ситуацій. Також поліцейські встановлювали місце знаходження 17-річної жительки м. Радомишля. Дівчина навчається у м. Житомирі, однак після вихідних так і не з’явилася на заняттях. Як було встановлено, юнка вирішила погостювати у подруги, а рідним не повідомила, бо побоювалася, що не отримає на це дозволу”, – йдеться в повідомленні.
У кількох інших випадках ліцеїсти не поверталися вчасно додому, натомість знайшовши інші «важливі справи» або розваги на території громад. А у Бердичеві 5-річний хлопчик вийшов з будинку, втім дорослі цього не помітили. Коли батьки повідомили до поліції про його зникнення та розпочалися пошуки дитини, юний мандрівник… самостійно повернувся.
Вкотре закликаємо батьків та інших дорослих, які опікуються дітьми, будувати з ними довірливі стосунки та постійно цікавитися їх інтересами. Обов’язково необхідно обговорювати питання безпеки у різних ситуаціях, взаємовідносин з однолітками та старшими, домовлятися про підтримання зв’язку та часові межі, коли підліток має бути вдома, — наголошує Наталія Гончарук.
Пам’ятайте, що у разі зникнення дитини необхідно одразу ж телефонувати на спецлінію 102, аби чимшвидше розпочати пошуки.