У п’ятницю, четвертого квітня, в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу вперше в області відбулося вручення подвійних дипломів магістрам із South Bank London University.
Про це з місця події розповідає журналістка Фіртки.
За словами проректора з науково-педагогічної роботи університету Сергія Зікратого, це — перший пілотний проєкт, коли навчання проводили англійською мовою.
“Першим етапом була розробка самої освітньої програми, адже вона проходила валідацію в британському університеті. Ми враховували вимоги до навчальних планів та структури програми, які існують у Великій Британії.
Спільно з представниками нашого та британського університетів створили освітню програму, змоделювали її зміст, й відбувся перший набір студентів.
Це важливо для університету, адже, по-перше, це престиж — ми надаємо подвійний диплом: диплом нашого університету та диплом британського університету. Програма постійно проходить валідацію з боку британського університету — перевіряють оцінки здобувачів, якість освітнього процесу тощо. Крім того, наша освітня програма вже презентується Міжнародному коаліційному агентству ZEvA в Німеччині”.
Сергій Зікратий додав, сьогодні триває навчання вже другого набору, під час якого освіту здобувають близько 20 студентів. Також оголосили набір на наступний рік, і влітку знову планують приймати студентів.
Студентка спеціальності “Інформаційне вимірювання технологій, відновлювання енергетики” Ірина Чав’як зазначила, навчання було вкрай корисним.
“По-перше, це було корисно, тому що ми мали змогу практикувати англійську мову. Усі наші пари, лекції та вся документація, яку ми виконували, були англійською мовою.
Англійська, безперечно, потрібна мова. Особливо зараз, у наших реаліях, з нею з’являється набагато більше можливостей, ніж без неї. Тому це було справді корисно. З погляду навчання, коли я обирала цей курс, переглянула дуже багато варіантів.
Мене зацікавили дисципліни, пов’язані з ІТ: програмування, Frontend, Backend, тестування, дизайн. Це дуже актуальні та необхідні знання. І я вважаю, що з ними відкривається значно більше можливостей. Тому мені це було цікаво”.
Навчання тривало три семестри.
“У нас був змішаний формат — і очний, і дистанційний. Це залежало від ситуації зі світлом та від можливостей узгодити все між собою й з викладачами.
Мені було зручно, що можна було навчатися дистанційно, адже я ще працюю. Не завжди була можливість приїжджати на пари, тому дистанційний формат був значно зручнішим”, — додає Ірина Чав’як.
Заступник міністра освіти України Михайло Винницький підкреслив, питання подвійних дипломів — важливий проєкт, який фактично зараз запускають.
“Йдеться про те, що на сьогодні в нас є 13 університетів, які беруть участь у програмі подвійних дипломів разом із британськими колегами. Це охоплює географію фактично всієї України та водночас — практично всю географію британських університетів.
Причому британські університети мають певне ранжування — від Оксфорда та Кембриджа до менш відомих закладів. Це надзвичайно важлива ініціатива, яка виникла ще тоді, коли британці у 2022–2023 роках захотіли допомогти нашим студентам і викладачам знайти себе, відчути підтримку.
Згодом дискусії перейшли в інше русло — як ці партнерства зробити довготривалими. І власне спільні дипломи — це саме приклад довготривалого партнерства, тому що передбачається спільне викладання одного предмета двома викладачами: або разом, або розділено — частину предметів викладають британські викладачі, частину — наші. Це інтегрує наші академічні спільноти, і це надзвичайно важливо.
Я дуже пишаюсь, що, наприклад, в Івано-Франківському університеті нафти і газу маємо одну з провідних, надзвичайно цікавих програм. І надалі розвиватимемо це також в інших університетах”.
Ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик привітав студентів та зазначив, що це перший випуск магістрів за програмою «Інформаційні технології для сталого розвитку енергетики», яка почала розроблятися та реалізовуватися у воєнний час.
“Процес був непростий. Сьогодні ви в мантіях, сьогодні ви маєте можливість вдруге відчути себе випускниками університету та стати першими випускниками за програмою подвійних дипломів у сфері технологій.
Ми надзвичайно пишаємося тим, що пройшли акредитацію в міжнародній акредитаційній компанії ZEvA і що змогли дійти до сьогоднішнього дня, коли ви отримуєте свої дипломи. Щасливої вам дороги, доброго часу, з Богом. Щиро дякую”.
Серед учасників заходу також були представники Великої Британії та посадовці Івано-Франківської ОВА.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Ухвалили рішення: до ІФНТУНГ приєднали Донбаську академію будівництва й архітектури
Енергетична підтримка: ІФНТУНГ отримав сонячну електростанцію від німецького волонтера (ФОТО)
ІФНТУНГ долучився до формування тарифної політики в розподілі природного газу
“Розвиваємо енергетичний університет майбутнього”: ректор ІФНТУНГ Ігор Чудик про ребрендинг, ракетний удар та приєднання Донбаської академії
Фотогалерея
Discussion about this post