фото: depositphotos
Зазначається, що вуглеводи з високим вмістом клітковини найкраще допомагають при гіпертонії.
Про це пише Фіртка з посиланням на УНІАН.
У наші дні вуглеводи є “ворогом”, а деякі “експерти” пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров’яний тиск, то не обов’язково жертвувати вуглеводами.
Видання Health Digest пише, що в дослідженні, опублікованому 2021 року в журналі Hypertension, зазначено, що найкраще обмежити кількість вуглеводів до 50-55 % від щоденної калорійності, при цьому необхідно переконатися, що ці вуглеводи “здорові”, а не рафіновані.
Згідно з оглядом, опублікованим 2019 року в журналі Current Nutrition Reports, ймовірність розвитку високого кров’яного тиску вища, якщо ви не їсте достатньо високоякісних вуглеводів або їсте надто багато рафінованих або оброблених вуглеводів із високим вмістом цукру. Фрукти, овочі та цільне зерно можуть тимчасово знизити тиск і зменшити ризик розвитку гіпертонії, але продукти та напої з додаванням цукру пов’язані з підвищеним ризиком високого кров’яного тиску.
Якісні вуглеводи зазвичай містять більше клітковини і мало цукру. Клітковина допомагає підтримувати здорові кишкові бактерії, які виробляють коротколанцюгові жирні кислоти, що сприяють зниженню артеріального тиску. Високоякісні вуглеводи також знаходяться нижче за глікемічним індексом.
“Наразі існує гіпотеза, що продукти з низьким глікемічним індексом знижують рівень цукру в крові, тим самим зменшуючи рівень інсуліну і лептину, що призводить до зниження артеріального тиску”, – розповіла дієтологиня Енджел Лук.
Який продукт збиває тиск
Вуглеводи з високим вмістом клітковини найкраще допомагають при високому кров’яному тиску.
В огляді, опублікованому в журналі Hypertension 2024 року, рекомендується споживати щонайменше 28 грамів клітковини на день для жінок і 38 грамів на день для чоловіків.
Високоякісні цільні злаки, такі як овес і ячмінь, є хорошими джерелами клітковини і містять менше грама цукру. Крім того, калій допомагає розслабити кровоносні судини і знизити кров’яний тиск. Ще один високоякісний клас вуглеводів – квасоля.
Крім того, що вуглеводи мають бути якісними, ви також маєте стежити за споживанням натрію.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
“Антиядерна” дієта: що варто знати, щоб максимально захистити свій організм від радіації
Як нагріти чи приготувати їжу без електрики: поради, що стануть в пригоді
Екологічно чистий: прикарпатський фермер розповів, як з козячого молока зварити пармезан (ФОТО)