20 січня 2025, 14:35
Зі слів командира Добровольчого формування Черкаської територіальної громади Вячеслава Гори, мобільні вогневі групи ДФТГ виходять на виконання завдань щодня і щоночі. Це постійна й безперервна робота. У кожної групи є свій визначений сектор роботи та спільно відпрацьований алгоритм дій. Тому робота по цілях ведеться щоразу, як у секторі МВГ з’являється БпЛА. Головними цілями мобільних вогневих груп є БпЛА, але останнім часом доводиться виїжджати й на ліквідацію ракетних загроз, пише “Про все”
– Одна МВГ може вести прицільний вогонь, пошкодити ціль, а збити її може вже наступна група, по курсу якої летить «шахед» – тут у нашій області або ж уже в іншій. Важливість існування МВГ саме в цьому – нерозривний ланцюг роботи по ворожих цілях, – пояснює Гора. – Якщо ж говорити про знищені “шахеди” – їх чимало. Тільки за останній час їх ліквідували близько 10 шт. І це лише ті, які вдалося офіційно підтвердити, тобто знайти залишки й провести відповідну експертизу. Багато ж ліквідованих цілей лишаються необлікованими, адже залишки падають у воду, губляться в лісі або ж «приземляються» уже в іншій області.
Фото: ДФТГ
Також останнім часом у щоденних звітах Повітряних Сил з’явились маркування “локаційно втрачені” цілі. За словами старшого МВГ «Сопрано», це цілі, які зникли з радарів.
– Причинами зникнення цілі з радарів може бути активна протидія засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ); фізичний брак самого безпілотника або застосування росіянами цілей-обманок, більшість з яких просто падає, коли у них закінчується паливо. Я не чув про локаційно втрачені цілі, коли повідомляють про відбої тривог. До речі, наш відбій тривоги може бути й на кілька годин пізніше, ніж відбій оголошений для населення. Це буває через те, що «шахед» ще десь літає, можливо він локаційно втрачений, але ще є дуже висока ймовірність, що він десь є і може завдати шкоди, – уточнює доброволець.
Бійці передають привіт всім, хто ще не визначився, яку користь може принести своїй країні, місту, громаді й нагадують, що долучитися до ДФТГ можна із 18 років.
Для вступу до ДФТГ потрібно:
– пройти співбесіду;
– мати медичну довідку;
– довідку про не судимість (замовляється в “Дії”);
– дві фотокартки 3х4.