Президент України Володимир Зеленський підписав закон, що запроваджує обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Про це повідомляє «Дніпро Оперативний» із посиланням на документ №8300 на офіційному сайті Верховної Ради.
Основною метою законопроєкту є поступове підвищення розмірів страхових сум до рівня, прийнятого в країнах Європейського Союзу, а також розширення можливостей використання “європротоколу” – оформлення заяв про страхове відшкодування у разі ДТП без залучення поліції.
На сьогоднішній день ліміти відповідальності страховиків складають 320 тисяч гривень на одного потерпілого за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, та 160 тисяч гривень на одного потерпілого за шкоду майну, з максимальною сумою 800 тисяч гривень на одну страхову подію.
Новий закон передбачає, що протягом двох років після його набрання чинності, ці суми будуть поетапно збільшені. За шкоду, заподіяну життю та здоров’ю, сума зросте до 1 млн гривень на одного потерпілого та 20 млн гривень на одну подію незалежно від кількості потерпілих. За шкоду майну – до 2 млн гривень на одну подію, також незалежно від кількості потерпілих.
Також документ вводить низку нововведень:
- Швидке здійснення виплат потерпілим за страховиків-банкрутів – з нинішніх років до 90 днів.
- Пряме врегулювання у всіх випадках ДТП, де шкода завдана лише транспортному засобу, дозволяючи потерпілим звертатися до свого страховика навіть у випадку, якщо винуватець не застрахований.
- Розрахунок розміру страхової виплати без врахування зносу та здійснення виплат у сумі, необхідній для відновлення транспортного засобу.
- Поширення дії страхового покриття на пасажирів транспортного засобу, який спричинив ДТП.
Крім того, закон скорочує строк розгляду заяв про страхову виплату з 90 до 60 днів від дня подання заяви. А ще він визначає вичерпний перелік документів, необхідних для отримання страхової виплати, та чіткі підстави для відмови у виплаті.
Нагадуємо, раніше ми повідомляли, чому українці масово здають автомобілі на утилізацію. Також ми писали, що унікальний завод у Дніпрі виставлено на приватизацію за 115 мільйонів.