Представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов підтвердив, що 24 січня мав відбутися обмін полоненими між росією та Україною.
Про це Юсов сказав у коментарі «Радіо Свобода», передає Фіртка.
«Але я можу констатувати, що запланований на сьогодні обмін наразі не відбувається», — сказав він.
За словами представника ГУР, озвучена російською стороною інформація про те, що військовополонені могли перебувати у літаку Іл-76, який впав у Бєлгородській області, наразі перевіряється.
Що відомо про падіння Іл-76?
Уранці 24 січня губернатор Бєлгородської області рф Гладков заявив, що в регіоні збили безпілотник та оголошували сигнал ракетної тривоги. Згодом він повідомив, що у Корочанському районі «сталася подія», на яку реагують надзвичайники.
Російські Telegram-канали, які пов’язують з російськими силовиками, повідомили, що у регіоні впав Іл-76 — військово-транспортний літак, призначений для транспортування і десантування особового складу, техніки та вантажів різного призначення. Повідомлялося про десятки загиблих, які були на борту.
«Українська правда» з посиланням на джерела у Силах оборони повідомила, що збиття російського Іл-76 — це робота ЗСУ. У Генштабі повідомили виданню, що літак перевозив ракети до комплексів С-300, якими росіяни обстрілюють Харківщину.
Водночас, за даними «Суспільного», у Міноборони зараз не можуть підтвердити, що літак уразили українські Сили оборони, оскільки «ще з’ясовують інформацію».
Тим часом кремлівські ЗМІ із посиланням на Міноборони росії пишуть, що на борту Іл-76 нібито були 65 українських військовополонених, яких перевозили для обміну, а також 6 членів екіпажу та троє супроводжуючих. У росії заявляють, нібито 24 січня готувався великий обмін полоненими, яких везли літаком, і українську сторону нібито про це попередили.
Офіційних коментарів від України щодо ситуації з Іл-76 ще не було. Український Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими повідомив, що зараз з іншими профільними структурами збирає та аналізує всю необхідну інформацію щодо Іл-76. А до офіційних коментарів закликав утриматися від поширення неперевіреної інформації.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну
Пошуки зниклих безвісти українських бійців: що варто знати прикарпатцям, аби не нашкодити