This article also available in English
318
ФОТО: Судова влада України
У Миколаївській області суд відмовив у скасуванні арешту майна в справі про розкрадання бюджетних коштів. Йдеться про виплату зарплати працівнику комунального підприємства, який там не працював.
Про це свідчить ухвала Новоодеського районного суду Миколаївської області.
Слідчий суддя відмовив у задоволенні клопотання керівника комунального підприємства “Санітарна очистка міста” Вознесенська про скасування арешту майна, накладеного в рамках кримінального провадження щодо ймовірного привласнення бюджетних коштів.
Йдеться про мобільний телефон iPhone 14 Pro та системний блок комп’ютера, які були вилучені під час обшуку влітку 2024 року. За даними слідства, на цих пристроях міститься інформація, що може бути доказом у справі про виплату зарплати працівникові, який ніколи не працював у комунальному підприємстві.
Суд встановив, що на вилучених пристроях містяться дані про фінансові операції, листування підозрюваного з ще одним фігурантом розслідування, а також військово-облікова інформація. Хоча експертизи вже були проведені, прокуратура наполягає, що може виникнути необхідність у додаткових дослідженнях.
З огляду на це, суд вирішив залишити арешт майна в силі, оскільки досудове розслідування триває, а зняття обмежень могло б ускладнити слідчі дії. Ухвала суду є остаточною й оскарженню не підлягає.
Також у Миколаївській області чиновника підозрюють у розкраданні бюджетних коштів, виділених на ремонт укриття в ліцеї. Посадовець вніс до актів виконаних робіт неправдиві відомості, завищивши обсяги та вартість будівельних матеріалів. Таким чином збитки бюджету сказали понад 73 тисячі гривень. Суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.
Крім того, підозру висунули начальнику штабу одного з військових підрозділів за безпідставне нарахування доплат військовим, які не брали участі у бойових діях. Державі завдали збитків на суму понад 4,3 мільйона гривень.
В Україні за 2024 рік кількість справ щодо шахрайства зменшилася. Загалом було відкрито понад 60 тисяч кримінальних проваджень, однак лише кожна четверта справа доходить до суду. Частина з них стосується посадовців.
Анна Бальчінос