У Миколаєві відбулося перше засідання робочої групи з розробки Плану адаптації до змін клімату в рамках міжнародного екологічного проєкту LAP-BLACK (Local Adaptation Plans for Black Sea Coastal Communities).
Iніціатива реалізується за програмою Interreg NEXT Black Sea Basin 2021–2027. Її мета — посилення потенціалу місцевих громад для реагування на кліматичні виклики шляхом розробки практичних планів адаптації в прибережних регіонах Чорного моря.
Проєкт об’єднує п’ять партнерських організацій із чотирьох країн Чорноморського регіону: Стамбульський технічний університет (Туреччина) — головний партнер, Муніципалітет Сакар’я (Туреччина), Муніципалітет Кобулеті (Грузія), Муніципалітет Кавала (Греція) та Українська асоціація центрів підтримки бізнесу (УАЦПБ), що представляє інтереси Миколаївської громади. В даному проєкті Україну представляє місто Миколаїв — єдине пілотне місто в державі, обране до розробки Плану адаптації в рамках LAP-BLACK.
Очолив засідання Віталій Луков, перший заступник міського голови Миколаєва та голова робочої групи. Учасники зустрічі — представники міської та обласної влади, громадянського суспільства, екологічні експерти, освітяни та представники недержавних організацій — обговорили перші кроки у створенні важливого стратегічного документа.
«Будемо щирі, відверті — в нас є шанс, що результатом нашої з вами роботи буде живий, якісний документ, який дасть можливість громаді Миколаєва чітко планувати свою діяльність у різних сферах життя міста, — наголосив Віталій Луков. — Місто — це величезна сім’я з різними інтересами. І дуже хотілося б, щоб Миколаїв, поряд зі своєю нинішньою історією — сильною, гідною, яку він зараз створює, на подив навіть самому собі — залишався містом, яким ми щиро пишаємося».
Зі слів Артема Ващиленка, керівника Української асоціації центрів підтримки бізнесу, запит на розробку такого документа надійшов саме від міської громади.
«Це питання вкрай важливе для міста. Це також складова конкурентності міста Миколаєва. Щоб бути привабливим для життя під час і після війни, необхідно мати чітке бачення, як зробити Миколаїв комфортним, безпечним та екологічним», — сказав він.
Також керівник УАЦПБ підкреслив важливість узгодженості між місцевими й регіональними стратегічними документами.
«Ми розуміємо, що документи мають бути корельовані один з одним. Відповідно, не буває стратегії територіальної громади без розуміння і зв’язку зі стратегією регіону».
В свою чергу, Олександра Єфименко, начальниця управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації, підтвердила готовність поділитися напрацюваннями щодо обласної Стратегії адаптації до змін клімату для забезпечення узгодженості на всіх рівнях.
Також до обговорення долучилися наукові експерти ГО «Національний екологічний центр України» і висловили свої думки, щодо майбутнього плану адаптації до змін клімату.
Робоча група затвердила формат взаємодії, її учасники підписали меморандум про співпрацю між її членами. Також був затверджений графік зустрічей та підходи до подальшої роботи.
Зазначимо, що план адаптації до змін клімату стане частиною пакету стратегічних документів міста — разом з оновленою стратегією розвитку та майстер-планом.
Discussion about this post