Ілюстративне фото
0 Альона Ягольник01 лютого 2024, 10:02
Дошку хочуть встановити на фасаді дитячої поліклініки №2. Відкриття планують у лютому.
Таке рішення ухвалили під час засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради 31 січня.
Раніше на засіданні комісії з питань найменування розглянули звернення Генерального Представництва Чеченської Республіки Ічкерія в Україні щодо встановлення інформаційної дошки. Її розмістять на фасаді будівлі Дитячого поліклінічного відділення №2 за адресою вул. Д. Дудаєва, 2. Відкриття запланували на середину лютого.
Джохар Дудаєв – чеченський військовий, державний та політичний діяч, лідер чеченського визвольного руху у 1990-х роках, перший президент Чеченської Республіки Ічкерія, її верховний головнокомандувач (1991-1996). У часи СРСР мав звання генерал-майора авіації (1989). З 1985 по 1987 рік тоді полковник Дудаєв служив у Полтаві на посаді начальника штабу 13-ї гвардійської важкої бомбардувальної дивізії.
За спогадами дружини Алли Дудаєвої, Джохар Дудаєв підняв дивізію на найвищий рівень боєготовності. Але про призначення його на посаду командира мова не йшла. Як стверджує Алла Дудаєва, причина полягала в «національному питанні»: тавро походження «чеченець» супроводжувало її чоловіка як тінь.
Річ у тім, що відразу після народження Дудаєва з родиною депортували до Казахської РСР. Це був 1944 рік, часи Другої світової війни та сталінських репресій. У ході депортації за різними оцінками було виселено від 500 до 650 тисяч чеченців та інгушів. Під час цього процесу загинуло близько 100 тисяч чеченців і 23 тисячі інгушів, тобто приблизно кожен четвертий з обох народів. Людей переселяли переважно в Казахстан і Киргизію.
Джохар Мусаєвич разом зі своїм народом прожив у засланні 13 років.
Нагадаємо, у Полтаві встановили пам’ятну дошку архітектору та художнику Анатолію Чорнощокову. Протягом 13 років Анатолій Чорнощоков був головним художником міста, а також брав участь у розробці пам’ятника галушці. Днями на вулиці, де він жив, відкрили меморіальну дошку архітекторові.