Попри те, що повномасштабна війна триває вже понад 2,5 роки, укриття у Запоріжжі стоять зачиненими
У Запоріжжі регулярно інспектують укриття. На брифінгу заступник голови ЗОДА розповів, скільки укриттів досі залишається зачиненими попри третій рік повномасштабної війни.
Читайте також: Близько 20 людей на добу – скільки запоріжців виїжджає з міста після посилення обстрілів
У Запорізькій області Фонд захисних споруд цивільного захисту нараховує 1403 об’єкти. З них 353 – захисні споруди цивільного захисту (258 сховищ та 95 протирадіаційних укриттів) та 1050 найпростіших укриттів, якими користується більшість мешканців області.
Із загальної кількості перевіряли 1295 укриттів, адже ще 108 знаходяться у зоні бойових дій – це Пологівський та Василівський райони. Перевіряють укриття щокварталу, а іноді й частіше, працівники ЗОДА, поліції, ДСНС та інших суміжних структур.
“Перевірено 100% об’єктів. Зазначаю, що станом на даний час кількість придатних укриттів, по всій області, 1127 об’єктів. Тобто 87% від заявлених укриттів. 78 об’єктів ми не можемо використовувати у визначеному порядку. Кількість непридатних з технічних причин – це 168 об’єктів, 13% від загальної цифри”, – розповів Євген Мироненко.
Під час перевірки зачиненими виявилися 49 укриттів, переважна більшість із них – у Запоріжжі. У громадах Запорізького району, за словами заступника ЗОДА, ситуація є кращою.
Тобто, наразі у місті Запоріжжі є 991 укриття, яке має бути доступним для цивільного населення під час тривог та обстрілів. Проте, все одно фіксуються випадки, коли під час тривог укриття залишаються зачиненими. Патрульна поліція регулярно обстежує різні точки та виявляє такі випадки.
Повідомити про зачинене укриття можна через чат-бот “Гнилої Черешні”, з яким активною співпрацюють міські служби. Інструкція як повідомити про зачинене укриття за посиланням.
А за посиланням можна знайти карту укриттів від Запорізької міської ради.
Раніше ми розповідали, що у Запоріжжі хочуть побудувати 100 укриттів-зупинок.