У Запоріжжі до 15 березня триває експеримент з надання послуги “Соціальне таксі”
Майже місяць у Запорізькому міському територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг) проводять експеримент з надання транспортної послуги “Соціальне таксі”. Як він проходить та наскільки має попит – про це розповіли на сайті Запорізької міської ради.
Читайте також: Заступився за літнього чоловіка – в поліції Запоріжжя розповіли подробиці події з військовим, якого возили на капоті
На мій погляд, така послуга має бути у будь-якому цивілізованому суспільству для людей з інвалідністю та для тих, хто тимчасово не може самостійно ходити.
Декілька років тому моя знайома, що довго прожила у Швеції і приїхала у рідне Запоріжжя, дивувалась, чому людина із загіпсованою ногою та на милицях їде на черговий прийом у поліклініку на звичайному платному таксі, а не викликає безкоштовне. Бо у Швеції, за її словами, у такому випадку можна викликати безкоштовне таксі.
У Запоріжжі таке соціальне таксі можуть викликати, як повідомили у міськраді, тільки ті, хто отримав інвалідність внаслідок війни (або триває процес документального оформлення), окрім прикутих до ліжка.
Соціальне таксі у Запоріжжі – це мікроавтобус «Фольсваген», обладнаний для перевезень маломобільних людей, які користуються кріслом колісним.
На такому транспорті людина може поїхати до медичних, реабілітаційних і соціальних закладів, банківських і адміністративних установ, залізничного та авто- вокзалів, на прийом до представників місцевого самоврядування та органів виконавчої влади. Поїздки проходять лише у межах Запоріжжя, в будні, з 8.00 до 16.00, у п’ятницю до 15.30.
“Експеримент з надання транспортної соціальної послуги певним категоріям населення міста Запоріжжя почався 15 січня цього року і буде тривати до 15 березня.
Дзвінків було багато, але переважно від громадян, які не відносяться до означеної правилами «Соціального таксі» категорії. Хто далі буде користуватися цією послугою, чи буде можливість розширити перелік отримувачів послуг – буде визначено після аналізу результатів експерименту, – пояснив заступник директора Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Олександр Косач.
(Хоча і так очевидно, що така послуга вкрай потрібна людям, які отримали інвалідність не тільки внаслідок війни або, наприклад, люди з переламом ноги. – Ред.).
Олександр Косач також зазначив, що по дзвінку «автомобіль на зараз», як це робиться в звичайному таксі, ця послуга не надається. Але про це на сайті міськради не попереджали, коли повідомляли про початок експерименту.
Потрібні кілька днів для організації поїздки. У цьому процесі задіяні диспетчер, який планує поїздки, водій і два соціальних працівника, які по черзі за необхідності супроводжують отримувача послуги.
Для замовлення послуги “Соціального таксі” треба дзвонити за телефоном 066-487-18-17 з понеділка по четвер з 8.00 до 17.00; у п’ятницю з 8.00 до 15.30 (вул. Рекордна, 9а).
Після дзвінка на адресу заявника виїжджає соціальний фахівець, який робить оцінку потреби у цій послузі, розглядає документи особи і складає акт про надання послуги. На підставі чого департамент соцзахисту міськради узгоджує рішення про надання транспорту людині з інвалідністю.
Одна людина може скористатися соціальним таксі не більше восьми разів на місяць.
З усім переліком послуг, які надає Запорізький міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) можна ознайомитися на його сайті https://socposluga.com.ua/.
Ми писали, що Dozor City повертається – запоріжці знову можуть відстежувати рух транспорту за допомогою телефонів.