22.01.2025 09:06
Навіть якщо ви не використовуєте газ у своєму будинку чи квартирі, ви все одно зобов’язані сплачувати за послугу його доставки. Про це повідомляє Хвиля, пише agronews.ua.
Це пов’язано з тим, що газові компанії постійно обслуговують мережі газопроводів і проводять необхідний ремонт інфраструктури. Рахунки за доставку газу виставляються щомісяця незалежно від того, скільки газу ви спожили. Якщо не сплачувати ці рахунки, газова компанія може звернутися до суду для стягнення заборгованості.
На початку 2025 року відбудуться зміни в оплаті за доставку газу. Розрахунок базуватиметься на споживанні за попередній газовий рік (жовтень 2023 – вересень 2024).
Механізм розрахунку такий: загальний обсяг спожитого за рік газу ділиться на 12 місяців, і отримане число множиться на місцевий тариф доставки. Тому суми в різних регіонах будуть відрізнятися.
Для наочності: якщо за рік використано 1000 кубометрів газу, то щомісячна плата розраховуватиметься за доставку 83,33 кубометрів. У різних містах ця сума може суттєво відрізнятися – наприклад, у Києві це становитиме близько 32 гривень, а в Луцьку вже майже 157 гривень. Загалом, щомісячні платежі можуть становити від кількох десятків до кількох сотень гривень.
Зверніть увагу, що за умови невикористання газу, але підключення до нього, щомісяця потрібно буде платити:
- 39 куб. м. за рік – витрати газу для приготування їжі;
- 126 куб. м. за рік – витрати палива для підігріву води/приготування їжі;
- 314 куб. м. за рік – витрати газу для опалення.
Навіть якщо людина не використовує газ, але формально підключена до газопостачання, вона все одно зобов’язана платити за послугу доставки. Були випадки, коли українці, змушені покинути свої домівки і виїхати за кордон як біженці, пізніше стикалися з судовими рішеннями про необхідність погасити заборгованість за доставку газу, яким вони фактично не користувалися.
Щоб уникнути нарахування плати за доставку газу в майбутньому, необхідно офіційно оформити відключення від газопостачання, подавши відповідну заяву до місцевої газової компанії (облгаз).
“Необхідно звернутися до вашого оператора ГРМ (обл- або міськгазу), якому ви сплачуєте за доставку (розподіл) газу. Саме він відповідає за облік і нарахування обсягів спожитого палива. Оператору ГРМ потрібно надати: заяву про припинення постачання газу з розірванням договору про доставку (розподіл) газу; або докази про відключення”, – підкреслили в Нафтогазі.