This article also available in English
534
ФОТО: ГУР МО України
Розвідники повідомили про культурні об’єкти, які окупанти незаконно привласнили та вивезли з Криму впродовж окупації. Йдеться про артефакти з археологічних пам’яток, частину з яких агресор приховує під виглядом музейних експозицій.
Про це повідомила пресслужба Головного управління розвідки МО України.
Головне управління розвідки Міноборони України оприлюднило дані про 110 культурних цінностей, які росіяни привласнили під час археологічних розкопок у тимчасово окупованому Криму з 2014 по 2025 рік. Відповідну інформацію розмістили у розділі “Викрадена спадщина” на порталі War&Sanctions.
Йдеться про артефакти, незаконно знайдені на таких об’єктах, як поселення “Артезіан”, “Генуезька фортеця Чембало” та Південне передмістя Херсонесу Таврійського. Також розвідка повідомляє про цінності з території городища Кадиківське (римський табір), де окупаційна адміністрація Севастополя планує побудувати торговий центр, і про експонати, які вивезли з Національного заповідника “Херсонес Таврійський” під виглядом тимчасової виставки в музеї історії Єкатеринбурга.
Розділ доповнено деталями щодо місць незаконних розкопок, фактів викрадення культурної спадщини та дій окупаційної влади, що порушують міжнародне право.
У ГУР наголосили: кожен воєнний злочин проти українського народу не залишиться безкарним.
Окупаційна влада Криму планує продовжити незаконні розкопки давньогрецького міста Акра, залучаючи до них студентів з росії. Загалом цього року так звані “кримські вчені” запланували щонайменше 12 археологічних експедицій. З початку окупації півострова росіяни щоліта проводять подібні розкопки, і це літо, за словами окупаційних «експертів», не стане винятком.
У пресслужбі Кримськотатарського ресурсного центру наголосили, що всі археологічні дослідження, які проводяться російськими фахівцями на окупованій території, є незаконними, оскільки не мають жодного дозволу від уповноважених органів України.
У січні минулого року харківське видавництво Folio представило книжку одеської журналістки та редакторки видання Інтент Євгенії Генової — “Кримськотатарські родини”.
У ній авторка зібрала розповіді 14 сімей, охопивши події від окупації Криму в XVIII столітті до повномасштабного вторгнення росії у 2022 році. Це своєрідні мемуари пересічних людей, які згадують, як історичні потрясіння впливали на долі їхніх предків, на життя бабусь і дідусів, про повернення до Криму в 1990-х, спротив у 2014-му та збройну боротьбу після 24 лютого 2022 року.
Анна Бальчінос
Discussion about this post