У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». Також війна вносить свої корективи.
Тож навіть можна зустріти «молитву від бомб і ракет», підкріплені іконками християнських святих або Ісуса Христа чи Богородиці. Це так звані молитви-обереги, які по своїй суті просто набір слів, аніж християнська молитва.
Навіть від словосполучення «захисна молитва», молитва-оберіг віє окультизмом, адже, хто вимірює ступінь сили чи захисту молитви?
У християнстві молитва — це особистісна розмова людини з Богом. Саме через молитву людина вибудовує свій зв’язок з Богом.
Зразком християнської молитви є «Отче наш» (Мт. 6:7-15).
За своїм змістом молитви поділяють на три основні види:
— прохальні — ті, в яких людина щось просить у Бога;
— покаянні — ті, в яких людина просить прощення у Бога;
— хвалебні — ті, в яких людина прославляє Бога.
Яскравий приклад молитви ми бачимо у царя псалмоспівця Давида. Кожен псалом — це особиста молитва Давида, сповнена душевного переживання при зверненні до Бога.
Більшість молитов основних християнських конфесій ґрунтуються на книзі псалмів.
Також молитви складалися певними святими або отцями церкви, і високий духовний досвід яких може бути прикладом для інших.
А, ось ці «сильні захисні молитви» більше нагадують окультні заклинання невідомого автора.
Зрештою сила або дієвість молитви вимірюється не повторенням слів чи кількістю промовлянь, а щирістю і вірою людини.
У більшості випадків, якщо перейти за посиланням такої «захисної молитви» із соцмереж то, в кращому випадку, воно приведе на сайт з текстом і великою кількістю реклами, а в гіршому — на якийсь сайт псевдохристиянської секти.
Війна примножила кількість людей, які потребують духовної підтримки, а у вимучених та збідованих часто відсутнє критичне мислення, і вони стають легкою здобиччю різних шахраїв, які полюють на душі та гроші дезорієнтованих наляканих людей.