Фото Полтавської ОВА
0 Анастасія Добряк27 вересня 2024, 12:09
Для подання заяви на відстрочку необхідно особисто прийти до територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Про заяву на відстрочку від мобілізації розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін 25 вересня.
За його словами, під час мобілізації при районних ТЦК утворюють комісії. Їхніми головами стають керівники районного чи міського ТЦК та СП, а членами комісії є:
- представники апарату;
- структурних підрозділів;
- працівники закладів освіти та науки, охорони здоров’я, соціального захисту населення, служби у справах дітей, центру надання адміністративних послуг;
- представники районної військової адміністрації, відповідної, за наявності підстав для одержання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані.
Заяву подають особисто на ім’я голови комісії ТЦК та СП заяву. Її форма визначена в додатку 4 урядової постанови номер 560, до якої додають документи, що мають підтвердити право на відстрочку:
«Хочу звернути увагу на слово “особисто” в формулюванні. Тобто, військовозобов’язаний особисто подає цю заяву персонально, безпосередньо, не через когось, не через адвокатів, не через пошту, не через електронну пошту, лише особисто».
Підписуйся на ЗМІСТ у Telegram
Заява на відстрочку не може прийматися у ТЦК поштою. Документи може принести військовозобовʼязаний особисто, або передати через уповноваженого:
«Офіційно зараз повідомляю кожному, що на кожен такий запит буде формулювання однакове. Згідно з постановою Кабінету міністрів України № 560 від 16 травня 2024 року, військовозобовʼязані подають заяву на ім’я голови комісії районного ТЦК особисто, жодних заяв поштою не прийматимуть».
Роман Істомін про те, як подати заяву на відстрочку від мобілізації Фото Полтавської ОВА
Після отримання заяви та пакету документів, комісія розпочинає розгляд і невдовзі надає висновок.
Кому можна отримати відстрочку від мобілізації?
ЗМІСТ писав, що отримати тимчасове звільнення від призову можуть:
- чоловіки які утримують трьох і більше неповнолітніх дітей. Вони повинні не мати заборгованості по сплаті аліментів, розмір якої перевищує суму платежів за три місяці;
- чоловіки, які утримують неповнолітню дитину та мають дружину військовослужбовицю;
- чоловіки, які навчаються у вищому навчальному закладі за денною формою вперше після здобуття середньої освіти;
- чоловіки, близькі родичі яких загинули, або зникли безвісти під час російсько-української війни.