Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський. Закон має на меті допомогти забезпечити умови для повернення громадян, які вимушено покинули Україну через війну. Про те, чим може бути небезпечне введення множинного громадянства під час етеру “Європейського вектора” від ТРК “ВЕЖА” розповіла народна депутатка з Івано-Франківщини Оксана Савчук, пише Фіртка.
“Це ініціатива Президента, яку я вважаю помилковою, а саме приймати будь-які рішення стосовно громадянства зараз. У нас є проблема з виїздом українців за кордон. Але це не стосується паспорта чи множинного громадянства. Якщо українці вже взяли документи іншої країни, облаштують там свій побут, то, якщо дати їм ще один паспорт — це не буде означати нічого. Але це буде образа для тієї людини, яка пробула весь час тут”, — вказує політикиня.
За словами посадовиці, з подібною проблемою стикаються й інші країни.
“Зі вступом в ЄС, подібні проблеми має ряд країн: поляки, чехи. Тим більше, що цей законопроєкт про множинне громадянство був прийнятий в першому читанні, він є антиконституційним. До прикладу, якщо іноземні громадяни, які етнічно є українцями, але народилися в іншій країні, відчувають себе українцями та вирішать заповнити заявку про громадянство в Україні, то в нашій країні від цього нічого не зміниться. А от умовно інший громадянин, який в окопах захищає цю землю, буде рівний у правах із ними. Тому такі рішення приймаються вже після завершення війни, воєнного стану”, — каже Оксана Савчук.
За словами депутатки, вона подала правки до цього законопроєкту, але їх ще не розглядав комітет. Після закінчення війни, як вказує посадовиця, щодо цього та інших питань можна провести референдум, щоб запитати думку в громадян.
“Завжди є підводні камені. Зокрема, люди, що матимуть великий іноземний капітал і паралельно володітимуть нашим громадянством, зможуть напряму скуповувати землі. Вони таким чином можуть мати доступ до наших надр — уже внесли зміни до кодексу про надра, де чітко прописано, що тому, хто досліджує їх, не обов’язково бути українською компанією. Це означатиме, що ми втрачаємо право на свої природні копалини”, — зазначає Оксана Савчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Закон про підвищення податків: прикарпатцям роз’яснили нові вимоги
Адаптувались до сучасних освітніх викликів: як працює центр профтехосвіти в Івано-Франківську
Обмінюються досвідом: в Івано-Франківську обговорюють виклики на ринку праці та підготовку фахівців (ФОТО)