Троє мешканців Запоріжжя взяли участь у програмі “Грант для ветерана та одного із подружжя”, яка стартувала 10 квітня 2023 року
Програма, яку реалізує Державна служба зайнятості, продовжиться і в наступному році.
Як розповіла журналістам на брифінгу в офіційному медіацентрі при ОДА начальниця управління реалізації політики зайнятості Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Заліпяцька, грант на розвиток власного бізнесу вже отримали ветеран, дружина ветерана та ветеран-підприємець.
Читайте також: Допоможуть звільнити окуповані території – Україна вийшла на серійне виробництво дронів
Нагадаємо, уряд розширив проєкт єРобота та запустив нові грантові програми для ветеранів на започаткування або розвиток власного бізнесу. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів 30 березня.
Захисники й захисниці, які мають бажання займатися підприємництвом, або ж розвивати свій бізнес після повернення до цивільного життя, можуть отримати грант від 250 тис. грн до 1 млн грн. Окрім того, другий з подружжя захисника може отримати грант 500 тис. грн на розвиток сімейного бізнесу. Обов’язковою умовою надання грантів є створення нових робочих місць.
Зокрема, запускаються нові грантові програми, за якими можна отримати грант:
- 250 тис. грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення одного робочого місця;
- 500 тис. грн — для члена сім’ї учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни за умови створення двох робочих місць;
- 1 млн грн — для учасника бойових дій та/або особи з інвалідністю внаслідок війни, які зареєстровані як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум 2 з яких займуть ветерани або особи з інвалідністю внаслідок війни.
Гранти на 500 тис. грн та 1 млн грн надаватимуться за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти у свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.
Як зазначила Тетяна Заліпяцька, грантові кошти підприємець може використати на придбання обладнання, сировини, матеріалів, оренду приміщення й транспортних засобів, необхідних для реалізації свого бізнес-проєкту, закупівлю ліцензійного програмного забезпечення, оплату послуг з маркетингу та реклами. Заяви на отримання грантів подаються через портал Дія.
– Тема грантування ветеранів виникла після опитування, яке провело Міністерство у справах ветеранів, – розповіла посадовиця. – 2% опитуваних бажають відкрити власну справу після повернення до цивільного життя.
На мою думку, бізнес ветеранів, які отримали грант, у нашому місті досить привабливий. Це надія, це віра в нашу перемогу. Тому що люди працюють, створюють нові робочі місця, на які працевлаштовують працівників, це є головною умовою отримання гранту. Вони сплачують податки і тим самим допомагають економічно державі.
Вперше така програма реалізується Державною службою зайнятості. Вона дієва, це суттєва підтримка бізнесу в прифронтовому місті в такий складний час, – резюмувала начальниця управління реалізації політики зайнятості Запорізького обласного центру зайнятості Тетяна Заліпяцька.
Раніше ми повідомляли, що через погодні умови зменшилась кількість атак на Запорізькому напрямку.
Фото автора