23 липня 2025, 20:06
Звенигородський краєзнавчий музей ім. Тараса Шевченка поповнився цінними археологічними знахідками – робочими частинами дерев’яного плуга доби Київської Русі.
Фото: Zvenyhorodskyi Kraieznavchyi Muzei
Це чересло (відоме як «довге залізо» чи «ніж») та леміш («копач», «черевик», «підріз»), знайдені у селі Вільховець Звенигородської громади місцевим пошуковцем Сергієм Косенком, повідомляють у музеї.
Фото: Zvenyhorodskyi Kraieznavchyi Muzei
Вільховець – одне з найдавніших поселень Звенигородщини. Видатний учений Агатангел Кримський припускав, що назва села походить від грецького «оліг» (мало) та старослов’янського «хов» (укріплення), що означає «мала кріпость». У часи Київської Русі неподалік цього населеного пункту розташовувалися сторожові укріплення – у селах Озірна та Гудзівка на легендарній «Звенигорі». Сам Звенигород був важливим форпостом на південних кордонах князівства.
Фото: Zvenyhorodskyi Kraieznavchyi Muzei
Археологічна колекція музею вже містить унікальні зразки давньоруської зброї, знарядь праці та побутових предметів. Серед експонатів – кам’яні сокири, крем’яні вироби, вістря стріл та списів, жорна, наральники й лемеші.
Передати нові знахідки до музею завітали ветеран військової служби Сергій Косенко та начальник відділу ветеранської політики Звенигородської міської ради, голова ГО «Сила Звенигородщини» Олег Єременко. Вони пообіцяли відтворити давній артефакт, додавши дерев’яні деталі, щоб відвідувачі змогли побачити, як виглядало стародавнє хліборобське знаряддя.
Фото: Zvenyhorodskyi Kraieznavchyi Muzei
Discussion about this post