Скриншот відеозвернення працівників ЦРЛ
0 Яніна Мурдза26 грудня 2024, 15:12
Найближчим часом кілька сотень медиків у Полтаві втратять роботу через ліквідацію обласної МСЕК та реорганізацію Полтавської ЦРЛ.
У пошуках роботи медики МСЕК і ЦРЛ звертаються до міського Департаменту охорони здоров’я. Про це розповів директор міського ДОЗ Сергій Котов на засіданні бюджетної комісії 26 грудня. Проте через значну кількість звернень можливості дати роботу всім немає.
«Закривають МСЕКи обласні, там понад 300 людей – на вулицю. У мене списки в кабінеті лежать, я не можу їх працевлаштувати. Люди звертаються й кажуть: допоможіть – лікарем, медсестрою, бухгалтером, прибиральницею. А як і де ми можемо їх працевлаштувати, якщо у нас 263 особи з ЦРЛ треба десь… Не те, що треба, це не є обов’язок Департаменту, але ж ми всі люди […] МСЕК обласний ліквідований, із 31 грудня їх не буде. Будуть експертні комісії при лікарнях кластерних і надкластерних за рахунок працівників уже наявних лікарень».
За словами Сергія Котова, по міських лікарнях Полтави вдалося знайти понад 140 вакансій у міських лікарнях, а також 50-60 посад у лікарнях Котельви, Нових Санжар, Кобеляк, Горішніх Плавнів, деяких обласних медзакладів. Ці посади пропонуватимуть людям.
«У ЦРЛ близько 200 ми можемо гарантовано працевлаштувати, близько 60 людей – у нас в місті просто місць немає, але ми шукаємо, аналізуємо, дивимося. Ця робота ще триватиме близько 2 місяців до завершення роботи самої лікарні».
Наступного року з бюджету громади планують закласти 10,8 млн грн для Полтавської ЦРЛ. Ці гроші потрібні на виплати працівникам після завершення реорганізації закладу.
Реорганізація Полтавської ЦРЛ
Реорганізацію лікарні розпочали за розпорядженням Уряду у зв’язку з передачею її майна з комунальної в державну власність. Рішення про це ухвалила Полтавська міська рада в листопаді. У результаті зміни майнового стану заклад не може надавати медичну допомогу за ліцензійними умовами.
За підсумком реорганізації на базі 4 міської лікарні створять чотири відділення.
Раніше працівники Полтавської ЦРЛ публікували відеозвернення, щоб привернути увагу до реорганізації лікарні. Вони скаржилися на знищення медзакладу та скорочення понад двох сотень працівників.
Працевлаштовувати працівників ЦРЛ планують у медзакладах міського та обласного підпорядкування. Зараз ДОЗ розглядає пропозиції від лікарень.
Ліквідація МСЕК на Полтавщині
З 1 січня 2025 року встановлювати інвалідність будуть по-новому: лікарі працюватимуть з електронною системою, яка анонімізує пацієнтів на початковому етапі, а також фіксуватиме всі дії в справах.
Через корупційні скандали в Україні реформують систему медико-соціальних експертних комісій (МСЕК). До кінця року їх ліквідують, а розглядати справи про встановлення інвалідності будуть експертні групи при лікарнях. Вони будуть профільними й складатимуться з трьох фахівців.
Лікарні, де працюватимуть експертні групи, оснащені усім необхідним для оцінювання та додаткового обстеження і мають у штаті достатню кількість профільних фахівців. З них формуватимуть команди, виходячи з потреб кожного пацієнта. За потреби команда може провести оцінювання не лише очно в закладі, а й заочно, дистанційно чи з виїздом до пацієнта.