Компанія була єдиним учасником тендеру і отримала підряд без конкуренції, повідомляє видання Главком з посиланням на медіа.
Державний заклад професійної освіти «Рівненська академія патрульної поліції» уклав угоду вартістю понад 8,9 млн грн з ТОВ «Кірабуд», якою передбачено ремонт їдальні академії. Попри те, що власниця ТОВ «Кірабуд» виявилась офіційно засудженою за колабораціонізм, керівництво академії не має наміру розривати багатомільйонну угоду.
Так, укладена у квітні угода передбачає, що за ремонт їдальні Рівненська академія патрульної поліції виплатить ТОВ «Кірабуд» понад 8,9 млн грн. Ця компанія була єдиним учасником тендеру і отримала підряд без конкуренції. При цьому фінансуватиметься ремонт коштом державного бюджету.
Як з’ясували журналісти, власницю ТОВ «Кірабуд» Людмилу Кузьміних у 2023 році засудили за колабораційну діяльність за її публічну підтримку російської агресії проти України. Впродовж 2022-2023 років Кузьміних неодноразово поширювала у соцмережі «Одноклассники» дописи з запереченням збройної агресії РФ та закликами підтримки дій російської влади.
72-річна уродженка російського міста Новокуйбишевськ Людмила Кузьміних має українське громадянство та мешкає у Нетішині Хмельницької області. У липні 2023 року місцевий суд визнав її винною у колабораційній діяльності, проте призначив Кузьміних покарання – позбавлення на 10 років права обіймати посади, пов?язані з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій, що не забороняє їй володіти ТОВ «Кірабуд».
Керівниця Рівненської академії патрульної поліції Зоя Варійчук заявила NGL.media, що на момент укладення угоди з ТОВ «Кірабуд» їй не було відомо про судимість Кузьміних. Проте Варійчук вважає, що навіть з урахуванням цього факту в академії нема підстав для розірвання угоди, оскільки особисто Кузьміних не була учасником тендеру, а договори від імені ТОВ «Кірабуд» підписував його директор Віталій Максимець.
Нагадаємо, перша віцепрем’єр-міністерка-міністерка економіки Юлія Свириденко побувала у Дніпрі, і відвідала завод, який виробляє фурнітуру для вікон і дверей. Як повідомляє «Главком» з посиланням на фейсбук-сторінку урядовиці, йдеться про Axor Industry. Це підприємство входить в орбіту бізнесмена Вадима Єрмолаєва, на якого держава наклала санкції.
Заступниця прем’єра наголосила, що протягом 2022-2023 років виробник запустив нові цехи. Загальна сума інвестицій складає €40 млн, зазначила Свириденко.
Разом із тим, за відомостями аналітичної системи Youcontrol, кінцевими бенефіціарами ТОВ «Аксор Індастрі» записано трьох громадян Туреччини Мустафу Башера, Хасана Башера, Ірема Оана Башера і громадянку України Софію Кононенко. Кононенко володіє контрольною часткою статутного капіталу фірми – 51,99%.
1 липня 2024 року Кононенко зайшла в Axor Industry замість свого батька Вадима Єрмолаєва.
Discussion about this post