0 Яна Губська15 травня 2025, 15:05
Аварія на водозаборі «Полтававодоканалу» торкнулася десятків тисяч людей. Деякі школи, зокрема на Садах, перейшли на дистанційне навчання до кінця тижня через нестачу води.
Про це 15 травня під час засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради:
«Ми отримуємо заряд повідомлень про те, що людей цинічно перенаправляють купувати воду і звертатися до міської ради. Маю надію, що ніхто такою маніпуляцією не займається. Велика аварія на одному з головних колекторів – не технічна проблема. Зараз всі приймальні заступників, телефони особисті всіх, усі приймають звернення по ситуації на водоканалі».
За словами Ямщикової, міська рада не має впливу на «Полтававодоканал». При цьому «міські гарячі лінії розриваються від дзвінків». На відсутність води скаржаться сотні людей.
Представник «Полтававодоканалу» Сергій Містюк розповів, що аварійна ситуація виникла раптово, але споживачів заздалегідь попередили про відключення. Близько 32 тисяч людей наразі лишаються без водопостачання.
«З учора повідомили. До 6 ранку повідомили і попередили про відключення з 10 поверхів донизу. Ми працюємо над аварією до останньої хвилини. Аварійна диспетчерська служба, є цілодобові бригади».
Попередньо, воду повернуть до осель до 20:00 (ремонт завершать раніше, о 18:00).
Підписуйся на ЗМІСТ у Telegram
Чому зникла вода?
15 травня, у зв’язку з аварією на водозаборі №2 у Полтаві з 06:00 тимчасово припинили водопостачання в кількох районах міста та навколишніх селах.
- мікрорайон «Алмазний»;
- Сади-1, Сади-2, Сади-3;
- вул. Перспективна;
- Розсошенці та Щербані.
На Леваді очікується зниження тиску води. У «Полтававодоканалі» пояснюють, що відключення подачі води під час витоків відбувається лише тоді, коли ремонтні роботи неможливо провести під тиском. Бригада аварійної служби вже працює над усуненням пориву і намагається якомога швидше відновити водопостачання.
Телефон для довідок диспетчерської служби водоканалу:
- (0532) 56-96-00
- (050) 49-55-700
- (098) 16-55-700
Як правильно зробити запас води
Запастися можна питною бутильованою водою, яку можна довго зберігати та використовувати як для пиття, так і для приготування їжі. Заготовте приблизно 2,5-3 л питної води та 2-4 л технічної на одну особу на добу.
Для зберігання води вибирайте місткості з харчового пластику чи іншого матеріалу (емальований посуд) та зберігайте подалі від світла. У разі виникнення сумнівів щодо якості питної води – прокип’ятіть її чи використовуйте для побутових цілей.
Зберігати питну воду потрібно в закритих місткостях, при цьому обов’язково необхідно позначити бірками призначення: питна вода, вода для технічних потреб, вода для господарських потреб.
Discussion about this post