295
ФОТО: Istockphoto
Експрацівника окупаційної колонії з Херсонщини засудили на 12 років позбавлення волі. Під час окупації Херсона він співпрацював з ворогом та обійняв посаду у незаконно створеній колонії.
Про це свідчить ухвала Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області
11 листопада Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області визнав жителя Херсона винним у співпраці з ворогом. У період окупації міста він працював у Північній виправній колонії № 90, яку незаконно створили окупаційна влада.
Було встановлено, що в липні 2022 року чоловік добровільно обійняв посаду начальника відділення з виховної роботи з ув’язненими в цій колонії із присвоєнням спеціального звання – лейтенант внутрішньої служби. Він проводив виховні заходи з ув’язненими, носив військову форму російського зразка з відповідним шевроном. Під час окупації отримував заробітну плату російськими рублями.
Протягом жовтня 2022 року перед звільненням Херсона Збройними силами України російська окупаційна адміністрація змінила дислокацію колонії та перемістила її вглиб тимчасово окупованої території Херсонської області.
У зв`язку з цим фігурант, здійснюючи колабораційну діяльність, у вересні 2022 року виїхав із Херсона за місцем нової дислокації незаконного “УСИН по Херсонской области”, де продовжив виконувати свої службові обов`язки.
Суд врахував свідчення п’яти свідків, які підтвердили, що обвинувачений добровільно співпрацював з окупаційною адміністрацією.
Суд ухвалив вирок, обвинуваченому дали 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Йому також заборонили протягом 10 років обіймати посади в органах державної влади, місцевого самоврядування та сфері публічних послуг.
Також у Херсоні СБУ оголосила підозру окупаційній ректорці, яка очолила псевдоструктуру російських сил — “Херсонську обласну думу”. Раніше вона була засуджена на 12 років позбавлення волі. Ця ректорка була призначена окупантами на посаду, втекла на лівий берег Дніпра перед звільненням частини Херсонщини, а зараз перебуває у захопленому Генічеську, де й надалі сприяє ворогу.
За працю в окупаційній поліції херсонця засудили за 15 років позбавлення волі. У липні 2022 року обвинуваченого призначили на посаду експерта відділення бухгалтерських та фінансово-аналітичних експертиз. Він добровільно пішов працювати на окупаційну владу та вирішив змінити громадянство.
Мешканець Херсону, 30-річний Спартак Огли, добровільно мобілізувався до російської армії й після проходження військового вишколу в окупованій Абхазії відправився воювати проти України. Однак вже за тиждень він потрапив у полон ЗСУ в Донецькій області й отримав реальний вирок суду за державну зраду і колабораційну діяльність.
Анна Бальчінос