Посадовці, які отримують високі зарплати у державному секторі, будуть сплачувати високий військовий збір
- Посилання скопійованоlink copied
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 10267 щодо диференційованого оподаткування військовим збором в умовах воєнного стану.
Так, новою редакцією пп. 1.3 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України передбачається, що ставка збору від об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 цього пункту становить у платників податків всіх форм власності, крім державної та комунальної, – 1,5 відсотка, у платників податків державної та комунальної форми власності, – залежно від місячного оподаткованого доходу (у мінімальних заробітних платах, встановлених в Україні на час нарахування):
- 1,5 відсотка – при місячному оподаткованому доході до 3 МЗП;
- 3 відсотка – при місячному оподаткованому доході від 3 до 5 МЗП;
- 5 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 5 до 7 МЗП;
- 7 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 7 до 10 МЗП;
- 10 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 10 до 15 МЗП;
- 15 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 15 до 20 МЗП;
- 20 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 20 до 30 МЗП;
- 25 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 30 до 40 МЗП;
- 30 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 40 до 50 МЗП;
- 40 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 50 до 70 МЗП;
- 50 відсотків – при місячному оподаткованому доході від 70 МЗП.
Як пояснив автор законопроекту Георгій Мазурашу, “неозброєним оком помітна соціальна напруга, пов’язана з тим, що навіть в умовах воєнного стану в Україні є категорії осіб, які отримують в державному секторі неспівмірні із заробітками абсолютної більшості громадян (та пенсійним забезпеченням абсолютної більшості пенсіонерів) високі заробітні плати, що є по суті своїй аморальним і не відповідає вимогам і очікуванням пересічних громадян щодо справедливості, яка має панувати у рішеннях та діях влади і державної системи”.
Оскільки законопроект, яким пропонувалось обмежити максимальні зарплати в держсекторі 10 мінімалками, не знайшов підтримку в парламенті, цим проектом пропонується встановити диференційний підхід до оподаткування військовим збором в умовах воєнного стану. Посадовці, які отримують високі зарплати у державному (комунальному) секторі, будуть, відповідно, й сплачувати вищий військовий збір.