Сапер допомагатиме у розмінуванні український територій
У запорізькій «Школі робототехніки» створили спеціального робота-сапера. Цей пристрій може допомогти військовим та надзвичайникам обстежувати заміновану територію або ж вивозити вибухонебезпечні предмети. Як створювався такий технологічний сапер розповіли на «Суспільному».
Читайте також: Запорізьким піротехнікам допомагає чотирилапий красень – відео
Голова «Школи робототехніки» Денис Кабаненко розповідає, що створений робот може їздити на відстань до трьохсот метрів для розмінування території. До робота-сапера встановили також спеціальну «руку», яка здатна витримувати вагу до двох кілограмів. Вона може не просто щось скинути, а обережно покласти чи взяти предмет. Також має декілька варіантів захватів.
«Він за допомогою камер досліджує трасу, щоб там не було разтяжок, чи залишок того, що прилетіло, і не видно у траві. Наприклад, може бути шмат ракети, в якій працює ще електроніка, і треба вирішити питання: або воно зараз вибухне дуже сильно, або зробити такий маленький підрив», – розповідає Денис Кабаненко.
Над створенням такого робота працювали цілою командою — до роботи долучилися інженери, викладачі школи робототехніки та її учні.
«Допомагала з комплектацією, та його збиранням. Спаювала деталі, шукала матеріал, з чого ми його робили», — поділилася учениця Олександра Масляннікова.
Читайте також: Метінвест долучився до облаштування навчального центру для саперів
Вартість такого робота — близько 200 тисяч гривень. Цю суму допомагали збирати небайдужі громадяни. Такий пристрій все одно значно дешевший за іноземні аналоги. Але через брак запчастин він створюється довше, ніж це можливо – близько трьох місяців.
«Метал ми можемо і через два тижні отримати, від надання креслень на виробництво. І далі просто зварка, доопрацювання, вставка електроніки. Але наприклад плати, пульти керування, камери ми чекаємо близько місяця. І тільки після цього починається інтеграція робота», – зазначає голова школи.
Першу серійну модель робота, створеного в школі робототехніки, вже передали до відділу вибухотехнічної служби Національної поліції Херсонської області.
Раніше ми писали, що 3 листопада на Чернігівщині відкрився Центр протимінної діяльності Державної спеціальної служби транспорту. Партнером будівництва центру виступила Група Метінвест через державну фандрейзингову платформу United 24.
Одним із головних завдань Центру протимінної діяльності стане фахова підготовка саперів. У планах – навчити понад 3000 спеціалістів, які займатимуться гуманітарним розмінуванням масово забруднених вибухонебезпечними предметами територій після ведення бойових дій.